نسخه پی دی اف

استاندار در آیین افتتاح ١۶٠ پروژه حوزه سلامت مطرح کرد؛ تفاهم برای ساخت ١٠٠٠ تخت جدید

بنیامین یوسف زاده- هم‌زمان با سالروز میلاد نبی مکرم اسلام(ص)، ١۶٠ پروژه بهداشتی و درمانی استان خراسان رضوی با اعتباری بیش از ١٣٣ میلیارد تومان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار خراسان رضوی و شماری از مدیران ارشد حوزه سلامت استان و شهر مشهد مورد بهره برداری قرارگرفت. «برج سپید» نیز به عنوان مرکز جدید گسترش سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با زیربنای بیش از ٢۴ هزار مترمربع، جزو مهم‌ترین پروژه‌هایی بود که با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی به بهره برداری رسید.
به گزارش شهرآرا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم که در محل یکی از سالن‌های جلسات برج سپید برگزار شد، از ادامه پر قدرت طرح تحول نظام سلامت در دولت دوازدهم خبر داد و گفت: در دولت یازدهم این‌گونه تبلیغ شد که گیرندگان خدمات طرح تحول نظام سلامت راضی بوده اما ارائه دهندگان آن یا همان جامعه پزشکی از این طرح راضی نیستند، در حالی که این عقیده اکثریت جامعه پزشکی نبوده
است.
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی اظهار امیدواری کرد: با رفع مشکلات و کاستی‌های موجود در تأخیر پرداختی‌ها شاهد افزایش رضایتمندی اعضای هیئت علمی، پرستاران، ماماها، کارشناسان آزمایشگاهی و گروه‌های مختلف پزشکی باشیم.
وی با بیان این که دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید از حاشیه‌ها به دور بوده و با مدیریت شایسته از تمام توان و ظرفیت‌ها در اجرای بهتر طرح تحول نظام سلامت استفاده‌کنند، گفت: برج سپید و مجموعه زیبای چند منظوره بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی مشهد درکشور منحصر به فرد است که در مدت زمان کوتاه و با هزینه کم احداث و به بهره برداری رسید و باید به عنوان الگو در اجرای طرح‌های بهداشتی و درمانی در کشور مطرح شود.
وی با اشاره به سوءاستفاده از طب سنتی از سوی برخی افراد افزود: کج رفتاری و بد رفتاری‌هایی که هم اکنون برخی با حوزه طب سنتی دارند باید توسط دستگاه قضایی پیگیری و با آن برخورد قانونی شود و از سوی دیگر دلسوزان و دست اندرکاران حوزه طب سنتی نیز باید در این زمینه واکنش نشان دهند.

تفاهم برای ساخت ١٠٠٠ تخت جدید
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم با بیان این که تعداد تخت‌های بیمارستانی این استان در دولت تدبیر و امید نسبت به قبل از آن ٣٠ درصد افزایش یافت، گفت: در این دوران بیش از دو هزار تخت بیمارستانی در استان ایجاد شد و یک هزار و ٢٠٠ تخت بیمارستانی دیگر نیز در حال ایجاد است.
علیرضا رشیدیان افزود: ایجاد یک هزار تخت بیمارستانی در این استان نیز طبق تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته در حال پیگیری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم گفت: طبق بررسی انجام شده هم‌اکنون با کمبود ۴۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مواجه هستیم.
محمدرضادارابی اظهارکرد: در بحث پژوهش و فناوری طی چهار سال اخیر توانستیم رتبه‌های سوم، چهارم و دوم فناوری را به خود اختصاص دهیم اما علی‌رغم اعتبار ۱۵ درصدی پژوهش و فناوری، ما معتقدیم اعتبارات در این بخش باید افزایش یابد.

تغییراتی در روند احداث اورژانس قائم
معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای این مجموعه از بازپس‌گیری پروژه اورژانس قائم از پیمانکار طرح (اداره کل راه و شهرسازی) خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تخت‌های این بیمارستان که به دلیل اجرای طرح هتلینگ صورت پذیرفته است، دیگر به اجرای طرح اورژانس بزرگ بیمارستان قائم نیازی احساس نمی‌شود و این طرح با ساخت یک اورژانس متمرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی اجرا خواهد شد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس