نسخه پی دی اف

ـــــــــــــــــــ خبر کوتاه ـــــــــــــــــــ

ارزش یک روحانی به القاب و عناوین نیست ؛ صحبت های آیت ا... علم الهدی در جمع تعدادی از روحانیان کشور
«ارزش یک طلبه و روحانی به القاب و عناوین نیست بلکه در اخلاص و نوکری برای امام زمان(عج) است.» این نکته را نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد شامگاه سه‌شنبه در دیدار روحانیان پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی سکونتگاه‌های غیر‌رسمی کشور مطرح کرد. آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی گفت که علم، سواد و موقعیت اجتماعی برای یک طلبه در صورتی مؤثر است که بتواند هرچه بیشتر در خدمت امام عصر(عج) قرار گیرد. وی تأکید کرد: کسی که وارد عرصه طلبگی می‌شود باید خود را وقف نوکری امام عصر(عج) کند و اگر کسی به دنبال پست و مقام و کسب درآمد وارد این عرصه شود هیچ چیز به دست نمی‌آورد.
به گزارش مهر، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر هدف یک طلبه از درس خواندن و طلبگی فقط برای اهداف مادی، توسعه و اداره زندگی یا تنها برای کسب معارف دینی باشد، ضرر کرده است. او این نکته را هم یادآور شد که وقتی مبنای فعالیت یک طلبه و روحانی نوکری امام زمان(عج) باشد هیچ مقام و موقعیتی برای او جلوه‌‌گری ندارد و اگر غیر از این باشد جز ضرر و بدبختی هیچ چیزی در پی نخواهد داشت. امام جمعه مشهد اظهارکرد: برای طلبه موقعیت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مهم نیست بلکه فقط نوکری و خدمت به امام عصر(عج) مهم است.
فشار نظارتی بر سر ۴٠٠٠ پروژه‌ عمرانی
آذر اسماعیلیان|قرار است نظارت عالیه بر حدود ۴٠٠٠پروژه با اعتباری بیش از ١٣٠٠میلیارد تومان آغاز شود. نظارتی که در نهایت مشخص می‌کند بودجه‌های تخصیص یافته، تا چه حد تحقق یافته و تناسب پیشرفت فیزیکی پروژه با میزان بودجه تعلق گرفته چه میزان است.آن‌طور که مدیرکل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی به روابط عمومی این دستگاه گفته است، «نظارت و ارزیابی٣٩٣١پروژه عمرانی خراسان رضوی با اعتبار مصوب بالغ بر ١٣٠٠میلیارد و ١۶٠میلیون تومان شروع می‌شود.» بر اساس گفته‌های مهدی سالیانی، این نظارت از سوی ٢٢ اکیپ نظارتی در ٢٨ شهرستان و نیز دستگاه اجرایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
او با بیان اینکه در سال جاری این نخستین مرحله نظارت عالیه بر پروژه‌های عمرانی استانی است، اظهار کرد: ارزیابی مذکور از سوی گروه مشترک دفتر فنی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام می‌شود. متوسط تخصیص اعتبارات خراسان رضوی تاکنون حدود ۴٩درصد است و بخش‌های مختلف تلاش کرده‌اند روند پیشرفت پروژه‌ها را تا حد امکان ادامه دهند، اما این ارزیابی وضعیت پروژه‌های عمرانی را به‌صورت دقیق‌تر و روشن‌تر مشخص می‌کند.
آن‌طور که سالیانی گفته است در دوره قبل بازدید از پروژه‌های عمرانی خراسان رضوی در قالب طرح نظارت عالیه که تیرماه امسال از پروژه‌های عمرانی ٩۶ انجام شد، ۴۴۴٢پروژه با اعتبار مصوب بالغ ١۵٠٠میلیارد و ٣۶٠میلیون تومان و اعتبار تخصیص یافته ۶٠٠میلیارد و ٩٧٠میلیون تومان مورد ارزیابی قرارگرفت که نسبت به ‌اعتبارات اختصاص یافته در آن زمان از وضعیت مطلوبی برخوردار
بود.
او بر این اساس اعلام کرد که پس از پایان بازدیدهای دوره‌ای و ثبت و بررسی اطلاعات نظارتی از سوی کارشناسان نظارت عالیه، گزارش مربوط که حاوی اطلاعات کمی و کیفی پروژه‌های عمرانی استان و ارزیابی دستگاه‌های اجرایی و شهرستان‌هاست، تهیه می‌شود.
مرکز ١٣٧ وکیل‌مدافع شهروندان باشد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر، روز گذشته با حضور در مرکز ارتباطات مردمی١٣٧ شهــــــــرداری‌مشهد، پاسخ‌گوی تماس‌های تلفنی شهروندان بود.
به‌گزارش شهرآرا، بتول گندمی در جریان بازدید از مرکز١٣٧ شهرداری مشهد گفت: سامانه ارتباطات مردمی مدیریت شهری باید به‌گونه‌ای عمل کند تا بتوانیم با کسانی که کار مردم را به تأخیر انداخته‌اند و حقوق مردم را در شهرداری به‌رسمیت نمی‌شناسند، برخورد
کنیم.
وی افزود: دغدغه شورای شهر این است که بدانیم مدیران شهرداری پاسخ دقیق و منطقی به تماس‌های مردمی می‌دهند و در صورت وجود نقص در ارائه خدمات شهری، موضوع را پیگیری
می‌کنند.
منطقه‌١٧ به صورت آزمایشی به جمع مناطق شهری پیوست
مشهد در سال ٩٨ شاهد تغییرات بسیار مهمی است. قرار است با آغاز سال جدید مناطق سیزده‌گانه به ١٧منطقه تفکیک شود. این رویداد تأثیر بسزایی بر تمرکز شهرداری بر فعالیت‌های اجرایی در شهر و رسیدگی مطلوب‌تر به شهر خواهد داشت. در همین راستا شهرداری منطقه ٩ که تاکنون پاسخ‌گویی و مراجعات شهروندان را از طریق ٣ناحیه انجام می‌داد، از این پس در مرحله نخست انجام مصوبه اجرایی تفکیک منطقه به ٢منطقه ٩ و ١٧، پاسخ‌گویی به شهروندان را از طریق ٢ناحیه که منطبق بر مناطق ٩ و ١٧ است، انجام خواهد داد. شهردار منطقه ٩ در‌این‌باره گفت: در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر و به منظور ارتقای رضایتمندی شهروندان این منطقه به صورت آزمایشی از روز گذشته پاسخ‌گویی را در نواحی این منطقه در قالب ٢ناحیه منطبق بر مناطق مصوب ٩ و ١٧ آغاز کرده است. حسین فرهادیان افزود: هدف از این اقدام شناسایی مشکلات اجرایی تفکیک منطقه و همچنین پاسخ‌گویی مطلوب‌تر به شهروندان است.

خدمت‌رسانی جهادی به حاشیه‌نشینان
« این اردوهای جهادی، هم تمرین است، هم خدمت است، هم خودسازی است، هم آشنایی با فضای جامعه است.» این فرمایش رهبر معظم انقلاب چراغ راهی شد برای پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری که برای خدمت رسانی به مردم مناطق محروم حاشیه شهر با کارگروهی متخصص به پهنه طرق بروند.
به گفته فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری این پایگاه در عرصه اردوی جهادی با تبیین چشم انداز دوساله، کارگروه های فرهنگی، بهداشت و سلامت، آموزش و مشاوره، اشتغال زایی و کارآفرینی، عمرانی، محرومیت زدایی و جهاد اداری را با همکاری حوزه شهید سید عباس اعلمی شورای شهر و شهرداری مشهد راه اندازی کرده است.
حسین حسامی از حضور افراد متخصص در حوزه های علمی، عمرانی، بهداشتی و درمانی، اجتماعی، فرهنگی، دینی برای فراهم آمدن بستر لازم برای تشکیل این کارگروه خبر داد و افزود: اولین کار اجرایی کارگروه جهادی شهدای مدافع حرم برگزاری اردوی یک روزه در روز جاری با هدف خدمت رسانی به مردم مناطق محروم حاشیه شهر در پهنه طرق است که خدمات پزشکی مطلوب و خوبی را به مردم محروم این مناطق ارائه می دهد.
به گفته او در این اردو، خدمات مختلف سلامت و پزشکی در قالب اجرای طرح بهداشتی و درمانی، پایش سلامت، آموزش کمک های اولیه، طب اسلامی، درمان بیماری های اهالی با حضور پزشکان عمومی و متخصص به صورت رایگان، آموزش خانواده، مهارت های ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره دینی و مذهبی و مشاوره های پزشکی رایگان، داروخانه صلواتی، اهدای مسواک و خمیردندان برای مناطق محروم و اقشار کم در آمد حاشیه شهر ارائه می شود.


itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس