نسخه پی دی اف

نسیم معنا در «تسنیم»

امیری| سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس تسنیم که از ٢٢ تا ٢۵دی‌، برای دومین‌بار در مشهد برپا می‌شود که قرار است شروعی جدی برای سال‌های آینده این رویداد هنری در پایتخت معنوی کشور باشد.
این جشنواره که آن را اداره‌کل ارشاد اسلامی خراسان با همکاری انجمن جوان سینمای ایران و به میزبانی پردیس سینمایی اطلس برگزار می‌کند، صبح شنبه، ٢٢دی‌ در حرم مطهر امام‌رضا(ع) افتتاح و با اولین اکران در ساعت١۵:٣٠ همان روز، کار خود را شروع می‌کند. معاون امور هنری و سینمایی ارشاد خراسان در ابتدای نشست خبری که در همین‌باره برگزار شده است، از تاثیرپذیری سینما بر مخاطب سخن می‌گوید که به نظر او، رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی و ارتقای سطح کیفی و محتوایی آثار هنری را شتاب خواهد بخشید. به‌گفته محمدرضا محمدی، این جشنواره با رشد ١٧درصدی که نسبت‌به سال٩٢ داشته است، در سه شاخه، فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس، هزارو٣١٢اثر دریافت کرده است که بیشتر آن‌ها از استان خراسان رضوی و تهران است. محمدی در ادامه از رسیدن ۴٣۶فیلم کوتاه، ٢٩۴فیلم‌نامه و ۵٨٢عکس به دبیرخانه خبر می‌دهد که از بین این آثار ٧٠فیلم کوتاه، ۶٠عکس و ١٧فیلم‌نامه به مرحله نهایی راه پیدا کردند. معاون امور هنری و سینمایی ارشاد خراسان درکنار اعلام برنامه‌هایی همچون جلسات نقد و بررسی، کارگاه‌های آموزشی، اردوهای عکاسی که قرار است در حاشیه جشنواره برپا شود، از برگزاری رویداد «پیچینگ» در حوزه فیلم‌نامه‌نویسی برای اولین بار در مشهد خبر می‌دهد.
به اعتقاد او، این رویداد فرصت مناسبی برای فیلم‌نامه‌نویسان جوان فراهم می‌آورد تا به‌طور مستقیم با فیلم‌سازان ارتباط بگیرند و بتوانند در سه موضوع اخلاقی، دینی و معناگرایانه بازار تولید را بیابند. سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس تسنیم در ساعت١٨ بیست‌وپنجم دی‌ با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان خواهد داد.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس