نسخه پی دی اف

بسته خبری

جوانان می‌توانند گره‌ها را باز کنندz
در سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹‌دی ۱۳۵۶ هزاران نفر از مردم این استان با رهبر انقلاب دیدار کردند. گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در این دیدار به شرح زیر است:
- انگیزه‌هایی برای تغییر فضای انقلابیِ قم و کم‌رنگ‌کردن روحیه‌ انقلابی و دینی در آن وجود دارد و نباید از مکر دشمن و عوامل آن غفلت کرد. بزرگان و جوانان قم نباید اجازه دهند دست‌های خائن، قم را از مرکزیت انقلاب، خارج و این حرکت تحولی را در آن کم‌رنگ کنند.
- با‌وجود آنکه عده‌ای غرب‌زده و آمریکازده، پُزِ قدرت محاسباتی و آینده‌نگری آمریکایی‌ها را می‌دهند اما آمریکا همچنان دچار ضعف محاسباتی است. برخی دولتمردان آمریکایی این‌طور وانمود می‌کنند که دیوانه‌اند، البته بنده این را قبول ندارم اما آن‌ها حقیقتا «احمق‌های درجه‌‌یک» هستند.
- برخی از روی نفهمی یا مسائل دیگر، علت دشمنی مستکبران را سخنان امام یا فلان مسئول علیه آمریکا می‌دانند، درحالی‌که زورگویان جهانی با یک قدرت جوان، روبه‌رشد، پرتلاش و پرانگیزه دشمن هستند که این قدرت معنوی ۴۰‌سال است در‌مقابل چشم آن‌ها روزبه‌روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و تَرَک‌ها و شکاف‌های استکبار را عمیق‌تر کرده است.
- (خطاب به مسئولان) اولویت کاری خود را حل مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه قشرهای ضعیف قرار دهید، چراکه این مسئله اهمیت ویژه‌ای دارد. منابع کشور کم است اما چرا با‌وجود تذکرات مکرر، جریان‌ها و افرادی، ظالمانه این منابع را می‌بلعند و با دلال‌بازی و انحصارطلبی در تجارت، مانع پیشرفت کشور می‌شوند و در تقویت تولید داخلی کارشکنی می‌کنند. در‌مقابل توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های آمریکا و اروپا پس نزنید و بایستید و بدانید که این‌ها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد. جوانان می‌توانند گره‌های دستگاه‌ها را باز کنند، بنابراین به آن‌ها مراجعه کنید و قدرشان را بدانید؛ چراکه حتی بلندپروازی‌های آن‌ها خوب است و کشور را به جلو می‌برد.
انتخابات مجلس در آستانه استانی شدنz
﷯نمایندگان در جلسه علنی دیروز مجلس در‌جریان بررسی طرح یک‌فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی(استانی‌شدن انتخابات مجلس) با ١۵۵‌رأی موافق، ۶۴‌رأی مخالف و ٢‌رأی ممتنع از مجموع ٢٣٢‌نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.‌ همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع جزئیات طرح انتخابات به کمیسیون با ١٨۶‌رأی موافق، ٢٣‌رأی مخالف و ٢‌رأی ممتنع از مجموع ٢٣٠‌نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. بنابراین مقرر شد کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ظرف مدت یک هفته به جزئیات این طرح جلوگیری شود.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس