نسخه پی دی اف

حمایت دولت از خسارت دیدگان خراسانی ؛ هئیت دولت مصوب کرد به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه در برخی مناطق کشور کمک کند

هیئت وزیران در جلسه روز گذشته به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی، برای جبران خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور، اعتبار و تسهیلات بانکی اختصاص داد. این اعتبار و تسهیلات بانکی شامل اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و عملیات تثبیت رانش مسیر لوله آب شرب مشکین شهر در استان اردبیل، جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی  خسارت‌دیده ناشی از وقوع سیل، فرو‌نشست زمین، برف و کولاک، توفان و زلزله در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان و خراسان‌رضوی و کمک بلاعوض و ارائه تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت به آسیب‌دیدگان و نیز امحاء سموم سنواتی توسط سازمان حفظ نباتات کشور است.
هیئت‌وزیران به‌منظور تسهیل در فرایند تولید داخلی برای سال‌های‌١٣٩٧ و ١٣٩٨ مصوب کرد واردات تا سقف ٣٠٠‌میلیون دلار به‌صورت بدون انتقال ارز و صرفا به‌منظور تأمین مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت بلامانع است.
با‌توجه‌به استقبال چشمگیر از نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» که در کشور هلند برگزار شد، دولت با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مبنی بر برگزاری نمایشگاه مذکور در کشور اسپانیا موافقت کرد.
در ادامه نشست، دولت ضمن اعلام نظر درباره تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.
﷯همچنین رئیس‌جمهور در این جلسه گفت: امروز در آستانه چهلمین جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اشتغال جوانان و تأمین معیشت مردم، دو اولویت اصلی و مهم همه ما در کشور است و نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند. روحانی بیان کرد: یکی از وظایف سازمان برنامه و بودجه، اشتغال است. یعنی سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه‌ها باید بدانند که وظیفه بزرگ همه ما مسئله اشتغال جوانان است؛ چون می‌دانیم در شرایط سخت عده‌ای بیکار یا از کار برکنار می‌شوند و یک عده نمی‌توانند ادامه کار بدهند. باید جبران کنیم و برای آن کسی هم که بیکار می‌شود، باید فکر کنیم. روحانی در ادامه با بیان اینکه مسئله دوم، معیشت مردم است که نباید در زندگی روزمره و نیازهای فوری و روزانه دچار مشکل شوند، تأکید کرد:  تورم ماه آذر، ١٨‌درصد است، ولی تورم مواد غذایی و خوراکی ما ٢۴‌درصد و این به نظر من مهم است. رئیس‌جمهور با بیان اینکه وقتی تورم کل را حساب می‌کنیم، مردم به آن کاری ندارند و ٢۴‌درصد به‌طور متوسط است که برای برخی اجناس ٣٠ تا ۴٠ درصد و برخی دیگر کمتر و بیشتر است، گفت: از این بدتر زمانی است که نوسان هفتگی و روزانه در قیمت‌ها داشته باشیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس