نسخه پی دی اف

سایه‌روشن

لعیا جنیدی
معاون حقوقی رئیس‌جمهور
به نظر من از یک سو باید دولت در رابطه با ادعاهای اسماعیل بخشی اطلاع‌رسانی کند و از سویی هم رسانه‌ها نباید زود قضاوت کنند. فضای مجازی مزایای زیادی دارد، اما یک عیب هم دارد که در آنجا داوری‌ها زود اتفاق می‌افتد؛ در‌حالی‌که باید به همه طرف‌ها در این زمینه فرصت بیان مواضع را داد. (ایسنا)

علی مطهری
نایب‌رئیس مجلس
شورای اسلامی‌
به‌دلیل نوع رفتار صداوسیما درباره مجلس، هیئت‌رئیسه جلسه‌ای با رئیس و برخی معاونان سازمان صداوسیما داشت که در آنجا تمام مسائل مطرح شد و تا حد زیادی قبول کردند که قصور شده است. البته معتقد بودند تعمدی در کار نیست. قرار هم بر نوعی اصلاح رفتار شده است. درباره این موضوع خاص چنین اعلام شد که هیئت‌رئیسه درخواست کرده که آقای زائری ممنوع‌التصویر شوند، در‌حالی‌که چنین نیست و ما فقط شرح ماوقع دادیم. امیدواریم ایشان این رویه را تغییر دهند. (ایسنا)

مسعود پزشکیان
نماینده مجلس شورای اسلامی
اگر کسی کار خلافی انجام داده باید با آن برخورد شود و اگر وزیر هم با توصیه من یک بازنشسته را به کار گرفته است، باز باید بروید و از وزیر درباره آن سؤال کنید. هرکسی در این کشور خلاف کرده، بیخود کرده است! (تابناک)

محمود واعظی
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور
من هیچ‌گاه نگفتم SPV تا دو هفته دیگر اجرایی می‌شو‌د، بلکه گفتم‌‌‌‌‌‌‌ تا آ‌خر سال میلادی. همان حرفی ر‌ا که خانم موگرینی زده بو‌د، گفتم. اروپایی‌ها نیز از ما عذرخواهی کردند و گفتند که ما همه بر‌نامه‌هایمان ر‌ا تقسیم کردیم، ا‌ما فشارهای آمریکا کار ما ر‌ا به تأخیر انداخته؛ البته از هدفمان دست برنداشته‌ایم. یعنی آن‌ها دارند پیش می‌روند. (فارس)

رمضان شریف
سخن‌گو و مسئول روابط‌‌عمومی کل سپاه
دست دشمن خالی است و به عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای روی آورده، دل به چند تحریم خوش کرده‌‌اند که به حساب خودشان مردم را به زانو درآورند، اما ملت ما حقیقت و جریان دفاع مقدس را فراموش نمی‌کند. آن زمانی‌که امکانات نداشتیم به پیروزی رسیدیم و نگذاشتیم یک وجب از خاک وطنمان دست دشمن بیفتد، امروز که بحمدالله دست برتر از آن ملت ایران و فرزندان شجاع و دلاور آنان در نیروهای مسلح است و به برکت این هوشمندی‌، اقتدار و آمادگی، بی‌تردید دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. (سپاه‌نیوز)

محمد‌جعفر منتظری
دادستان کل کشور
فیلترینگ حساس و مهم است. باید معنی فیلترینگ را برای مردم درست بیان کنیم. ما می‌گوییم باید این شبکه‌ها مدیریت شود. اگر می‌شود کاری کرد که شبکه‌های «گرامی» بتواند به مردم خدمت برساند اما آسیب نزند، این کار را بکنید، اما اگر نمی‌شود باید تصمیم دیگری گرفت. (فارس)

عباس جعفری دولت‌آبادی
دادستان تهران
﷯ طبق وعده‌ای که به مردم دادیم در دو روز گذشته هیئت، نظر کارشناسی را اعلام کرده و سه عامل اساسی را مقصر حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات دانسته است. راننده، دانشگاه و پیمانکار که مسئول خدمات‌رسانی در آنجا بوده است مقصر اعلام شدند. راننده فوت وصول می‌شود. (ایسنا) کرده است و از‌طریق بیمه، مبلغ دیه‌ها
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس