نسخه پی دی اف

فیلم بین

Interstellar
سرک‌کشیدن به اعماق ژرف، پشت‌سرکشیدن یک قهوه تلخ و لایه بازی در بین لایه‌های فیلم، تنها بخشی از حس‌وحالی است که می‌توان برای اثری باشکوه همچون Interstellar یاد کرد. فیلم روایتگر درگیری مرگ‌بار انسان تکنولوژی‌زده با طبیعت وحشی و سرکشی است که قصد دارد تمامی زحمات هزاران‌ساله بشریت (تمدن) و خود او را یکجا در زیر خروارها خاک مدفون کند.
در سکانس ابتدایی دوربین به شکلی زیرکانه تصویری از ماکت خاک‌گرفته فضاپیمای آتلانتیس را درون کتابخانه‌ای به تصویر می‌کشد. درواقع این سکانس اشاره‌ای هوشمندانه به نابودی تکنولوژی در زمان وقوع فیلم دارد و از همان ابتدا، مخاطب را برای آنچه قرار است در ادامه با آن مواجه شود، آماده می‌کند.
داستان فیلم در رابطه با گروهی از فضانوردان است که طوفانی بزرگ را برای کل سیاره زمین پیش‌بینی کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند به جست‌وجو در سیاره‌های دیگر در خارج از کهکشان راه شیری بپردازند. با هدف اینکه سیاره و مکانی مناسب برای ادامه حیات نسل انسان‌هایی که در خطر انقراض بر روی زمین قرار دارند، پیدا کنند. تحسین‌برانگیزترین نکته درباره Interstellar نولان طرح مسائل مختلف نجوم و فیزیک است که به زبانی ساده و حیرت‌انگیز بیان می‌کند.
در هشتاد‌وهفتمین دوره جوایز اسکار این فیلم نامزد دریافت ۵ جایزه شد و جزو آثار فاخر کریستوفر ادوارد نولان است؛ کارگردانی که‌ به‌راستی آثار خود را درباره مفاهیم و ایده‌های فلسفی و اجتماعی، واکاوی اخلاق انسانی، ساختار زمان، انعطاف‌پذیری حافظه و هویت شخصی ساخته است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس