نسخه پی دی اف

حامی سکان‌دار استان باشیم
                                                                                                                         
حال که به حمدا... سکان‌دار استان خراسان رضوی در این اوضاع نسبتا متلاطم مشخص شد و برادر ارزشمند و توانمند، جناب آقای رزم‌حسینی به این سِمت منصوب شد، بر همگان فرض است باوجود همه تفاوت‌ها و گوناگونی‌ها در سلیقه و اندیشه، کمک‌کار و همیار ایشان باشند تا با استفاده از ظرفیت بسیار بالای استان و تجربیات موفق و ارزشمندشان شاهد آینده‌ای بهتر برای این استان باعظمت باشیم.
امیدوارم افراد، شخصیت‌ها، گروه‌ها، جریانات سیاسی و رسانه‌های مختلف اعم از چپ و راست، اصول‌گرا و اصلاح‌طلب، مستقل و معتدل، باخط و بی‌خط، همه بر یک‌چیز تمرکز و تشریک‌مساعی کنند؛ رونق و آبادانی بیشتر استان با جلب مشارکت حداکثری مردم.
بدیهی است پیش‌فرض عملیاتی‌شدن چنین‌خواستی اعتقاد و پایبندی به دموکراسی و قواعد بازی سیاسی و البته در جامعه ما که فاقد تجربه کافی کار جمعی است، قدری ازخودگذشتگی و احترام و تمکین به نظر اکثریت است.
چراکه وقتی در یک سیستم دموکراتیک می‌پذیریم انتخابات به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای ختم مخاصمات و اختلاف‌نظرها در سیاست‌گذاری و اداره امور کشور است و نتایج صندوق‌های رأی ملاک و مبنا قرار می‌گیرد، پرواضح است که اکثریت پیروز در میدان رقابت، محق به پیگیری و تأمین خواست و مطالباتی است که برای آن به‌پای صندوق رأی آمده‌اند و صدالبته این به‌معنای نادیده‌انگاشتن حق اقلیت هم نیست؛ زیرا یک دموکراسی تمام‌عیار باید متضمن حقوق اقلیت باشد.
بنابراین چنانچه اختلاف‌نظرها را به رسمیت شناخته و نسبت به هم حسن‌ظن داشته باشیم و همدیگر را نه با محک حق و باطل که با آیات شریفه «... وجعلناکم شعوبا وقبائل لتعارفو...» یا «ولوشآء ربک لجعل‌الناس امه واحده ولایزالون مختلفین» بسنجیم، آن‌گاه بهتر درک خواهیم کرد که همه ما در این کشور اسلامی در یک خط و مسیر در حرکتیم که به قول شیخ محمود شبستری:
یکی خط است ز اول تا به آخر
بر او خلق جهان گشته مسافر
در این صورت عمده دعواها به آشتی و بیشتر اختلافات به هم‌فکری مبدل خواهند شد و فرصت خدمت بیشتر و بهتر را از دست نخواهیم داد.
گذر زمان هیچ‌گاه متوقف بر اختلافات ما نبوده و نخواهد شد، به‌قول مولانا:
از عدم‌ها سوی هستی هر زمان
هست یارب کاروان در کاروان
باز از هستی روان سوی عدم
می‌روند این کاروان‌ها دم‌به‌دم
پس بیاییم ضمن احترام به سلایق و دیدگاه‌های همدیگر و محفوظ‌داشتن حق نقد بدون تعارف، برای پیشبرد امری که این‌روزها شعار و تأکید همگان شده، یعنی توسعه و رونق اقتصادی، به استانداری که گویا برای این مهم برنامه مدونی هم دارد، کمک کنیم که ان‌ا... لایغیر ما بقوم حتی یغیرو ما
بانفسهم.﷯
محمدرحیم نوروزیان
کارشناس مسائل سیاسی


itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس