نسخه پی دی اف

پشت پرده اخبار مشکوک z

شایعه مشکوک «استعفای ظریف» و «خروج ایران از برجام» تکذیب شد. به گزارش شهرآرا، چند روزی، اخباری مبنی‌بر استعفای وزیر امور خارجه به‌دلیل اختلاف با رئیس‌جمهور و خروج ایران از برجام در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شد. در چند ماه اخیر، این دومین‌باری است که خبر استعفای ظریف منتشر و البته تکذیب می‌شود؛ موضوعی که گویا بیشتر از آنکه «واقعیت» داشته باشد، رنگ‌وبوی «عملیات روانی» دارد. علیرضا معزی، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، در حساب توییتر خود نوشت: «جریانی مشکوک در یک طراحی پیچیده دو روز است بر شایعه خروج ایران از برجام و استعفای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، آن هم در‌خلال سفر پر‌ثمر او به هند می‌دمد. همراهی با این نوع اخبار دقیقا بازی در زمین ترامپ است که هدف اولش از تحریم‌ها نه فقط معاش و اقتصاد کشور بلکه به‌چالش‌کشیدن امید به آینده و آرامش مردم است».
محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری، هم در توئیتی تأکید کرد که خبر استعفای ظریف و خروج ایران از توافق برجام که به‌طور هم‌زمان منتشر شده‌اند، هر دو دروغ و مشتمل بر اهدافی مغرضانه و ضد‌منافع ملی هستند. وی افزود: «لازم است رسانه‌ها نسبت‌به نشر اخبار مشکوک این‌چنینی هوشیار و محتاط باشند و خدای‌نکرده تریبون و بلندگوی دشمنان داخلی و خارجی ملت نشوند». کیوان خسروی، سخن‌گوی شورای عالی امنیت ملی، هم در مطلبی که به نظر می‌رسد درباره انتشار همین شایعه بود، تصریح کرد: اخبار و مواضع شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه آن صرفا ازسوی سخن‌گوی این نهاد اعلام می‌شود و هرگونه اطلاع‌رسانی خارج از مسیر ذکر‌شده ضمن آنکه موردتأیید نیست، اقدامی خلاف قانون محسوب می‌شود.
دردسر تبلیغاتی آقای دیپلماتz
﷯به‌دنبال انتشار یک ویدئوی تبلیغاتی، وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که سرکنسول این کشور در شهر مشهد مقدس را به بغداد فراخوانده است .وزارت امور خارجه عراق پنجشنبه‌شب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «یاسین شریف» در‌پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی به بغداد احضار شده است. اطلاعیه به جزئیات بیشتری اشاره نکرده، اما در رسانه‌ها و فضای مجازی عراق، ویدئویی منتشر شده است که سرکنسول عراق در مشهد را در‌حال تبلیغ برای یک مرکز جراحی زیبایی در شهر مشهد و معرفی آن با جزئیات به شهروندان عراقی نشان می‌دهد. در این ویدئو که به نظر می‌رسد در دفتر کار سرکنسول ضبط شده است، وی به تفصیل از انواع خدمات و جراحی‌هایی که در این مرکز انجام می‌شود می‌گوید و نیز با ذکر نام و تشکر از مدیران آن، خدمات آن را بسیار خوب و با قیمت می‌کند. مناسب برای شهروندان عراقی توصیف

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس