نسخه پی دی اف

سایه‌روشن

سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران
در حوزه اصلاح سیاست‌های مالی باید شاهد تغییر در ساختار مالیاتی کشور باشیم. ساختار مالیاتی کشور ساختاری پذیرفتنی نیست. امروز صاحب‌نظران بیان می‌کنند بین ۴۰ تا ۵۰درصد فرار مالیاتی داریم؛ یعنی حدود ۴۰ تا ۵۰هزارمیلیارد تومان یا بیش از آن. این عدد بزرگی است. اصلاح نظام مالیاتی به معنای افزایش نرخ مالیات نیست. جامعه درحال رشد و درحال رکود می‌تواند پرداخت‌های مالیاتی داشته باشد. (ایسنا)

سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی
رسانه‌ها نقش بسیار ارزشمندی در ایجاد نشاط در جامعه دارند. یکی از این رسانه‌ها، فضای مجازی است؛ بنابراین باید درمقابل دشمنان، فضای مجازی نقش بسیار مهمی ایفا کند. خارج‌شدن از تلگرام، زمینه را برای ورود دشمن باز کرد. ما از این فضا خارج شدیم، اما دشمن ورودش بیشتر شد. ما به‌جای تخریب باید با احترام، مطالبه‌گری و امیدواری را در جامعه ایجاد کنیم. (تسنیم)

علی تاجرنیا فعال سیاسی اصلاح‌طلب
کشور ما در ۴٠سال گذشته همواره در «برهه حساس کنونی» بوده است. جریان اصلاح‌طلبی در گذشته نشان داده که آزادی را برای مخالفان خود می‌خواهد. البته بنده می‌دانم اگر ما به احمدی‌نژاد و امثال احمدی‌نژاد مجوز تجمع بدهیم باز هم اگر اصلاح‌طلبان بخواهند مجوزی برای تجمعی به‌مراتب کوچک‌تر از این بگیرند توسط نهادهای مختلف به غیر از وزارت کشور تحت فشار قرار می‌گیرند اما با‌وجود این مسئله باز هم می‌گویم باید این مجوز به ایشان داده شود. (ایلنا)

محمد‌باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه
ما سال آینده انتخابات بزرگ مجلس را در پیش داریم و سازوکار آن همین است که اگر امکان برگزاری تمام انتخابات به‌صورت الکترونیکی فراهم آمد هزینه‌ها تقلیل پیدا کند و طبیعی است که در این صورت ما پول اضافه‌ای نخواهیم داد. اگر بنا به دلایلی شورای نگهبان نتوانست انتخابات را به‌صورت الکترونیکی برگزار کند، آیا مناسب است که بودجه‌ای را در این‌راستاپیش بینی نکرده باشیم و آیا جامعه ما برای انجام این کار ما را خواهد بخشید؟ (باشگاه خبرنگاران جوان)

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس