نسخه پی دی اف

غرور کاذب گوسفندان شکست

روز سه‌شنبه گزارشی در شهرآرا منتشر کردیم که از گوشت نودهزار تومانی خبر می‌داد و همین هم تیتر اول روزنامه شد. منتهی اولین مسئولی که با این تیتر مواجه شد به سرعت گوشتی که دستش بود -ببخشید- آبی که دستش بود را زمین گذاشت و محکم موضوع را تکذیب کرد.
کلا این دوستان خوب تکذیب می‌کنند. اصلا این طور بگویم که هر چیز توی کتاب‌ها درباره اصول مدیریت خوانده‌اید را دور بریزید و این یک اصل را خوب یاد بگیرید. هر خبری که درباره حوزه کاریتان یا خودتان شنیدید بدون اینکه اصلا بخوانید درباره چیست به سرعت تکذیب کنید حالا فرصت برای اینکه متوجه شوید خبر چه بوده زیاد است. یعنی اگر برای برداشتن خوراکی از روی زمین قانون ٣ثانیه وجود دارد، در مدیریت هم قانون طلایی تکذیب وجود دارد. شما ببینید حتی در قضیه بوی بد تهران هم یک عده مسئول بودند که دماغشان را محکم گرفتند و با صدای تودماغی بو را هم تکذیب کردند.
خب پس از تکذیب قیمت نودهزار تومانی گوشت از سوی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت دامی مشهد ما از اینکه دیدیم رسانه‌ها با فتوشاپ و ترفندهای کامپیوتری قیمت گوشت را بالا برده‌اند حقیقتا ناراحت شدیم اما روز پنجشنبه وقتی سایت سازمان صنعت و معدن قیمت گوشت گوسفندی را کیلویی ٨٩هزار تومان اعلام کرد دوباره همه ریش پروفسوری‌های بدنمان فروریخت. ما نمی‌دانیم مسئولان عزیز، مطلب توی سایت خودشان را هم تکذیب می‌کنند یا نه ولی از آن جایی که ما اصولا مثبت فکر می‌کنیم چند توجیه منطقی می‌تواند وجود داشته باشد.
﷯اول اینکه مسئولان ما خیلی دقیق هستند و مو را از ماست بیرون می‌کشند پس اینجا هم خواستند دقیق باشند برای همین قیمت ٩٠هزار را تکذیب کردند چون به هرحال هزار تومان اختلاف بوده است. دومین احتمال این است که این فتوشاپ‌کاران با ترفندهای خودشان به سایت سازمان صنعت و معدن استان هم نفوذ کرده باشند و قیمت را آنجا بالا برده باشند. احتمال آخر هم این است که مسئولان با تکذیب خواستند این غرور کاذب گوسفندها را بشکنند تا این عزیزان هم تواضعی به خرج دهند و کمی پایین‌تر بیایند که ما هم بتوانیم بخوریمشان. به هرحال هر کدام از این موارد هم که باشد متأسفیم.اول و آخرش تقصیر ما رسانه‌هاست و ما برای خودمان
محمدعلی محمدپور

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس