نسخه پی دی اف

١٢٠ پروژه برای چهل سالگی ؛ پروژه‌های شهرداری مشهد با اعتبار ۵٠٠ میلیارد ريالی به بهره‌برداری رسید

بنیامین یوسف زاده - دیروز قطار پروژه‌های فجرانه مدیریت شهری مشهد به ایستگاه چهلم خود رسید تا با هدیه دادن ١٢٠ طرح مختلف در حوزه‌های متنوع زیرساختی اعم از عمرانی، حمل‌و‌نقلی، خدماتی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی به شهروندان شهر امید و زندگی حلاوتی را به کام مردمان این دیار بکشاند. پروژه‌هایی که برای اجرای آن‌ها نزدیک به ۵٠٠ میلیارد ریال هزینه شده است و در نوع خود فجرانه‌ای متفاوت به شمار می‌آید. آیین افتتاحیه این پروژه‌های شهری، روز گذشته پای شهردار، رئیس و اعضای شورا و همچنین شمار زیادی از مدیران ارشد شهری مشهد را به همراه جمعی از مردم به گود زورخانه تازه تأسیس رستم دستان، واقع در بولوار شهید آوینی منطقه ۵، کشاند تا شیرینی بهره‌برداری از این تحفه‌های شهری در کنار ساکنان یکی از مناطق کم‌برخوردار شهر دوچندان شود.
سکاندار شهر امید و زندگی نیز پس از رونمایی از یادمان شهدای انقلاب اسلامی بوستان آلاله بولوار شهید آوینی به گود زورخانه رستم دستان رفت و از روزهای پرکاری برای مدیریت شهری خبر داد که قرار است رخدادهای مختلفی را در سال ٩٨ رقم بزند.
محمدرضا کلائی با اشاره به افتتاح هم‌زمان ١٢٠ پروژه شهری با اعتبار حدود ۵٠٠ میلیارد ریال به مناسبت چهلمین فجر انقلاب اسلامی گفت: این پروژه‌ها بیشتر در مناطق کم‌برخوردار شهر و به صورت پراکنده در راستای رفاه و رضایت مردم اجرا شده است.
به گفته شهردار مشهد اجرای این پروژه‌های صدوبیست‌گانه در راستای خواست مردم و سازگار با روحیه آن‌هاست که سعی شده در همه مناطق به یک نسبت و با رویکرد خدمت به شهروندان مورد بهره‌برداری
قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سال ٩٨ سال پرکاری برای شهرداری مشهد در راستای اجرای پروژه و خدمات‌رسانی به مردم خواهد بود، تاکید کرد: با تلاش همکارانم به سوی تدارک و اجرای برنامه‌های استقبال از بهار سال آینده خواهیم رفت تا در زمانی که مردم فشار زیادی را بر دوش خود تحمل می‌کنند با اجرای این برنامه‎ها در ایام نوروز کمی از این فشارها کاسته شود.
کلائی همچنین با تاکید بر اینکه شهرداری مشهد وظیفه خود می‌داند که تمام توان خود را برای به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه تمام که مطالبه مردم است، به کار گیرد، بیان کرد: همچنین به دنبال این هستیم که با اتمام پروژه‌های نیمه تمام پروژه‌های جدید را در نقاط مختلف شهر نیز آغاز کنیم.
شهردار مشهد این را هم گفت که طی مدت یکسال و نیمی که در خدمت شورای پنجم بوده‌ام و ادوار گذشته را نیز دیده‌ام، اعضای این دوره علاوه بر وظایف نظارتی و قانونی خود به مدیریت شهری کمک زیادی می‌کنند و با ارتباط با مردم حرف‌های آن‌ها را می‌شنوند و در قالب لایحه مطرح به مدیریت شهری انتقال می‌دهند که این رویکرد قابل قدردانی است.

﷯ توسعه متوازن امکانات شهری
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در جریان این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توجه به مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شهر در سال ٩٨ گسترده‌تر خواهد شد، گفت: یکی از شعارهای محوری شورای پنجم، توسعه متوازن و عدالت‌محور‌ بوده است و بر این باوریم که همه شهروندان باید به تناسب از امکانات شهری استفاده کنند.
محمدرضا حیدری اظهارکرد: در همین راستا اکنون نیز با توجه به رویکرد مذکور و بدون توجه به درآمدهای حاصله از مناطق کم‌برخوردار، سعی کرده‌ایم که منابع مورد نیاز را از محلی دیگر برای این محدوده‌ها تأمین کنیم که این مهم در سال ٩٨ توسعه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه می‌خواهیم شاخص‌های توسعه شهری را در حوزه‌های مختلف متعادل‌تر کنیم، متذکر شد: البته در خصوص برخی از شاخص‌ها هم اینک نیز برخی از مناطق پیرامونی وضعیت مناسب‌تری از مناطق برخوردار دارند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد نیز در حاشیه این آیین رویکرد پارلمان شهری پنجم را توسعه پایدار تمامی مناطق شهر دانست و گفت: معتقدیم که این توسعه پایدار باید جزو سیاست‌های اصلی مدیریت شهری مشهد باشد و در همین راستا باید اقدامات لازم در حوزه‌های مختلفی همچون اجرای زیرساخت‌های حمل‌و‌نقلی، خدمات شهری، گردشگری و توسعه مراکزی که بتواند اوقات فراغت شهروندان را در مناطق کمتر برخودار شهر پر کند، صورت پذیرد.
بتول گندمی با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌هایی که از سال گذشته برای مشهد تعریف شده، در مناطق کم‌برخوردار شهری اجرایی شده است، بیان کرد: همچنین بخشی دیگر از این طرح‌ها در اسفندماه سال جاری به بهره بردارى خواهد رسيد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس