نسخه پی دی اف

طعم نقد در اطلس؛ پنجمین روز شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد- پردیس سینمایی اطلس

پنجمین روز شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در پردیس سینمایی اطلس با حضور پرشور مردم برگزار شد. پنجمین روز از شانزدهمین جشنواره‌ فیلم فجر مشهد در پردیس سینمایی اطلس روز شلوغ و گرمی را تجربه کرد. اکران مردمی فیلم «ایده‌ی اصلی» از آزیتا موگویی که با حضور کارگردان و ٢ بازیگر اصلی‌اش یعنی خانم مریلا زارعی و خانم هانیه توسلی برگزار شد و مراسم صحبت و عکس تماشاگران با ستاره‌های محبوبشان، حال‌وهوای متفاوتی به فضای پردیس سینمایی اطلس بخشیده بود.
ساعت١٩ به روال شب‌های پیشین، ویژه‌برنامه‌ طعم نقد با اجرای مجید ظریف در سالن VIP این پردیس برگزار شد. در ابتدای این برنامه، مجید ظریف توضیحاتی درباره افتتاح رسمی پردیس سینمایی ویلاژتوریست داد و سپس گزارشی از عملکرد پردیس اطلس در شب گذشته پخش شد که در آن، بخش‌های کوتاهی از اکران فیلم‌های «آشفتگی» از فریدون جیرانی، «پالتو شتری» از مهدی علی‌میرزایی و «طلا» اثر پرویز شهبازی و حضور مردم در سالن‌های نمایش این فیلم‌ها پخش شد.
پس‌ازاین میان‌برنامه‌ کوتاه، ویژه‌برنامه‌ طعم نقد با میز نقد و حضور احسان روحی و مصطفی یوسف‌زاده و مجید ظریف درخصوص نقد و بررسی فیلم «طلا» ادامه یافت.
در ابتدای این بخش، مصطفی یوسف‌زاده آخرین اثر شهبازی را یکی از بهترین فیلم‌های جشنواره خطاب کرد و نظر خود را درباره‌ این فیلم این‌گونه ادامه داد: بدون‌شک بعد از تماشای سرخ‌پوست، این دومین فیلمی بود که از تماشای آن بسیار لذت بردم؛ البته این فیلم کمی از پیش‌زمینه‌ای که از آقای شهبازی و کارهای ایشان داشتم، فاصله داشت، ولی درمجموع فیلم بسیار قابل‌قبولی بود که ثابت کرد می‌توان فیلم اجتماعی ساده‌ای بدون ادا و نق‌زدن‌های رایج ساخت. احسان روحی نیز در تکمیل صحبت‌های یوسف‌زاده به فیلم‌نامه و پرداخت خوب شهبازی اشاره کرد و این فیلم را یک جهش سینمایی درخورتوجه برای این کارگردان دانست. پس از پخش اول میز نقد، گزارش مردمی از اکران فیلم «پالتو شتری» پخش شد و برنامه با نقد و بررسی فیلم «قصر شیرین» از رضا میرکریمی ادامه یافت.
در این بخش، روحی نظر خود را درباره‌ این فیلم این‌طور بیان کرد: به نظر من میرکریمی معمولا سراغ سوژه‌هایی می‌رود که خارج از عرف اجتماعی است. فیلم، قصه ندارد؛ ولی فرم کاملا در خدمت روایت داستان است. فیلم همچنین از پایان‌بندی خوبی برخوردار است که پیشرفت چشمگیری در سینمای میرکریمی محسوب می‌شود. یوسف‌زاده نیز ادامه داد: استفاده از جاده و هلی‌شات در این فیلم بسیار به‌جا و عالی است و تمام عناصر فیلم به‌نوعی در خدمت روایت ساده و بی‌آلایش میرکریمی به کار گرفته‌ شده‌اند. بدون تردید این فیلم یکی از بهترین پایان‌بندی‌های سینمای ایران را داراست. پنجمین روز جشنواره در این پردیس سینمایی مجهز با اکران ٢ فیلم «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی و «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده در ٢ سانس ٢٠:٠٠ و ٢٢:٣٠ به کار خود پایان داد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس