نسخه پی دی اف

بسته خبری

دعوت همگانی برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب مردمی
مسئولان و نهادهای مختلف جامعه در آستانه فرارسیدن ٢٢‌بهمن، از عموم مردم برای حضور در راهپیمایی این روز دعوت کردند. در این راستا، رئیس‌جمهور کشورمان روز گذشته و پس‌از جلسه هیئت‌دولت، همه ملت ایران را به حضور گسترده و پرشکوه در راهپیمایی ٢٢‌بهمن فرا‌خواند و گفت: حضور حماسی و باشکوه مردم در نیمروز ٢٢‌بهمن می‌تواند پاسخی قاطع به همه توطئه‌های یک‌سال گذشته دشمنان باشد و این نیمروز در‌حقیقت ساعت‌های قدر ملت ایران است. مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای با گرامیداشت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و تأکید بر دستاوردهای انقلاب اسلامی، از اقشار مختلف مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ٢٢‌بهمن دعوت کرد. نمایندگان مجلس هم در بیانیه‌ای که به امضای ١٩١‌عضو خانه ملت رسیده است، از مردم کشورمان برای حضور در این آیین ملی دعوت کردند. نصرت‌ا... لطفی، قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، هم در نشست خبری روز گذشته با ارائه توضیحاتی درباره راهپیمایی ٢٢‌بهمن، سخنران این مراسم در پایتخت را رئیس‌جمهور اعلام کرد.
وی همچنین درباره حواشی رخ‌داده درباره سخنرانان مراسم ٢٢‌بهمن گفت: اگر قرار بود در هر استانی رضایت آقایان را در‌نظر بگیریم، بسیاری از دعوت‌ها اصلا امکان‌پذیر نبود.
لطفی گفت: اینکه هرکس از استانداران و ائمه جمعه می‌خواستند سخنران باشند، امکان‌پذیر نبود. بنده اصرار داشتم که رئیس قوه‌مقننه حتما سخنران مراسم یکی از شهرها باشند. وی تأکید کرد: اگر خود آقای لاریجانی‌، سخنرانی‌شان را در کرج لغو نمی‌کردند، ما برنامه‌ای برای لغو سخنرانی ایشان نداشتیم و امیدواریم این‌گونه اتفاقات تکرار نشود.
هدف ما امنیت کامل در سوریه استz
رئیس‌‌جمهور، روابط ایران و سوریه را برادرانه، صمیمی و مستحکم‌تر از همیشه توصیف کرد و گفت: یکی از اهداف مهم منطقه‌ای و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، ثبات و امنیت کامل سوریه و برقراری شرایط عادی در سوریه و بازگشت مردم این کشور به زندگی عادی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی روز گذشته در دیدار ولید المعلم، وزیر امور خارجه سوریه، بیان کرد: با آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، روابط دوستانه و نزدیک تهران-دمشق نیز با اهتمام ویژه رهبران دو کشور شروع شد و این روابط با سرعت بیشتر و در همه زمینه‌ها درراستای منافع و مصالح دو ملت ادامه خواهد داشت.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سوریه تا رسیدن به پیروزی کامل، هنوز با مشکلات و موانعی مواجه است، بیان کرد: غلبه بر این مشکلات، اهداف مشترک بین دو کشور است؛ بنابراین ضرورت دارد همکاری‌ها و هماهنگی‌های خود را در همه زمینه‌ها بیشتر تقویت کنیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس