نسخه پی دی اف

سایه‌روشن

آیت‌ا... مکارم‌شیرازی
مرجع تقلید
تحریم و فشار اقتصادی کنونی از شرایط و سختی‌های جنگ تحمیلی کمتر است. اگر می‌خواهیم همچون جنگ تحمیلی بر توطئه‌های دشمنان فائق شویم، باید به اصول ابتدای انقلاب که موجب پیروزی‌های ما شد، برگردیم. (ایرنا)

علی لاریجانی
رئیس مجلس
شورای اسلامی
مقام معظم رهبری دستور دادند که ظرف چهارماه آینده، اصلاح ساختاری در کشور صورت گیرد. شاید این اصلاح ساختاری به اصلاح بودجه نیز بینجامد؛ بنابراین در شرایط فعلی کشور، ما احتیاج به درک بهتر و همت مشترک تمام مسئولان داریم. (خانه ملت)

محمد‌جواد ظریف
وزیر امور خارجه
ایرانی‌ها، شامل هم‌وطنان یهودی‌ ما، در‌حال جشن گرفتن ۴٠‌سال پیشرفت علی‌رغم فشارهای آمریکا هستند. دونالد ترامپ باز هم در سخنرانی سالیانه‌٢٠١٩ خود (در کنگره آمریکا) علیه ما اتهام‌هایی مطرح کرد. دشمنی آمریکا سبب شده این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و تندروهایی که فقط خرابی در منطقه ما ایجاد کرده‌اند، حمایت کند. (توئیتر)

محمداسماعیل کوثری
فرمانده اسبق لشکر‌۲۷ محمد رسول‌ا...(ص)
هم فرزندان حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای و هم فرزندان آیت‌‌ا... هاشمی‌رفسنجانی و مسئولان دیگر در جنگ تحمیلی حضور داشتند، ولی فرزندان امام خامنه‌ای زمانی‌که در جبهه حضور پیدا کردند، با یک فامیلی دیگری آمدند که کسی آن‌ها را نشناسد. از سوی دیگر آن زمان امام خامنه‌ای پیغام دادند که اگر فرزندانشان شهید یا جانباز شدند، ایرادی ندارد؛ فقط سعی کنید که اسیر نشوند. (باشگاه خبرنگاران جوان)

الیاس حضرتی
نماینده مردم تهران در مجلس
ما نظام پارلمانی را پذیرفته‌ایم، اما نظام حزبی را خیر. اروپایی‌ها ۳۰۰‌سال جنگیدند و امروز ۲۰۰‌سال است که راحت زندگی می‌کنند؛ چون نظام حزبی را پذیرفته‌اند. هنگامی‌که فرد از حزب می‌آید جایی وجود دارد که به مردم پاسخ‌گو باشد. مردم تحت منافع ملی کار انجام می‌دهند. با من بمیرم و تو بمیری، وحدت و اتحاد میان مردم برقرار نمی‌شود و هرکس کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد. (ایلنا)
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس