نسخه پی دی اف

به وقت گشت و گذار

فیلم‌هایی که نباید از دست داد
به احتمال زیاد خودتان در آخر هفته رفتن به سینما و دیدن فیلم‌های جشنواره را مد نظر دارید ولی اگر می‌خواهید بدانید که کدام فیلم‌ها را نباید از دست داد، پیشنهاد می‌کنیم از ١٠فیلم برتر آرای مردمی جشنواره غافل نشوید. البته از این ١٠ فیلم تنها ۶فیلم در آخرین روز باقی‌مانده از جشنواره به نمایش درمی‌آید که عبارت‌اند از «غلامرضا‌تختی»، «سرخپوست»، «ماجرای نیمروز ٢»، «شبی که ماه کامل شد»، «جان‌دار» و «قسم». پس پیشنهاد می‌کنیم اگر وقتی برای رفتن به سینما خالی کرده‌اید یکی از این فیلم‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید از طریق سایت سینماتیکت بلیت فیلم‌ها را بخرید و البته تعدادی بلیت برای هر فیلم به صورت حضوری و در گیشه سینما فروخته می‌شود.
تجربه یک تئاتر کافه‌ای
سال‌ها قبل، وقتی بزرگانی مثل مهدی اخوان‌ثالث و دکتر شریعتی در کافه درویش دور هم می‌نشستند، اولین جرقه‌های تئاتر کافه‌ای در مشهد زده شد. تا الان شاید فقط به تماشای تئاتر در سالن‌های نمایش رفته باشید و تئاتر را روی سن دیده باشید ولی حالا با نمایش «یک‌روایت‌از‌مریم» می‌توانید تجربه دیدن تئاتر در داخل کافی‌شاپ را هم داشته باشید. یک روایت از مریم کاری به کارگردانی مهران سلیمانی پاک و نویسندگی بهزاد آقاجانی است که چند وقتی می‌شود، کافه به کافه در مشهد اجرا می‌شود و نظر بینندگان را جلب می‌کند. این کار منولوگ‌های قوی و تأثیرگذاری دارد و زمان آن ٣٠ دقیقه است. این نمایش این روزها در کافه اپیزود (بین وکیل‌آباد ۶١و۶٣) اجرا می‌شود و می‌توان بلیت اینترنتی آن را هم از سایت مشهد گیشه تهیه کرد.
یک گالری متفاوت از جنس نقاشی‌خط
پیشنهادمان برای هنر دوستان این است که آخر هفته‌شان را با بازدید از نمایشگاه دیدنی نقاشی‌خط محسن توسلی با عنوان «شجره طیبه حضرت فاطمه(س)» پر کنند. این نمایشگاه نخستین مجموعه آثار نقاشی‌خط توسلی با محوریت موضوعی شجره طیبه حضرت فاطمه(س) است که حدود یک سال برای خلق آثار آن زمان صرف کرده است. او تلاش کرده از تکنیکی استفاده کند که از نظر رنگ و دیداری برای مخاطب جذابیت داشته باشد، به عبارتی ابتدا بازدیدکنندگان درگیر فرم و رنگ شوند و سپس به بررسی خط و محتوای اثر بپردازند. شما می‌توانید تا پنجشنبه هفته دیگر (٢۵ بهمن) هر روز صبح ساعت ٩ تا ١٣ یا عصر از ساعت ١۶ تا ١٩ به دیدن این نمایشگاه در نگارخانه رضوان (واقع در خیابان کوهسنگی ١٧) بروید.
به چشمه‌های اسرارآمیز گراب بروید
از آنجایی که طبق اعلام هواشناسی آخر هفته‌ای آفتابی خواهیم داشت شاید بدتان نیاید که سوار ماشین شوید و به یکی از جاذبه‌های گردشگری اطراف مشهد بروید. اگر این طور است پیشنهاد می‌کنم از دیدن «چشمه گراب» غافل نشوید. این چشمه در حدود ۴۵کیلومتری جنوب شرقی مشهد و در انتهای مسیر جاده قدیم سنگ بست به نیشابور واقع شده‌است. چشمه گراب یا گوراب در واقع متشکل از چندین چشمه با فواصل تقریبی ۵۰۰متر از یکدیگر می‌باشد، که تعدادی از آن‌ها دارای دهانه‌های مخروطی و تعدادی متشکل از روزنه‌هایی کوچک هستند. آب معدنی این چشمه خواص درمانی فراوان دارد، مردم محلی از آب این چشمه به عنوان دارو و برای التیام زخم‌های سطحی استفاده می‌کنند و عموما مصرف خوراکی ندارند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس