نسخه پی دی اف

برای تخلیه هیجان های منفی بنویسید

شیوه ارسال سؤالات به صفحه خانه زندگی
پيامک: ٣٠٠٠٧٢٨٩ ﷯ پیام رسان:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
شهروند- ٣٣ سال دارم و هر دوپایم انحراف دارد. می خواستم بدانم بعد از عمل امکان دارد بلافاصله به کارم ادامه بدهم؟ چه مدت طول می کشد که پاهایم خوب شود؟
دکتر خسرو شایان، جراح و متخصص ارتوپد| اگر هر دو پایتان باهم عمل جراحی شود، دست کم سه ماه درگیر هستید و نمی توانید به کارتان ادامه بدهید. در صورتی که هر پا را جداگانه عمل کنید طول درمان و نقاهت طولانی تر هم خواهد شد.
١٩٨...٠٩١٠- هر وقت بارفیکس می روم، آرنجم درد می گیرد. علتش چیست؟
نشانه بیماری خاصی نیست. درصورتی که در زمان استراحت یا انجام حرکات دیگر هم که با دست انجام می شود احساس درد می کنید، توصیه می کنم برای معاینه بالینی به یک پرشک مراجعه کنید. برای کاهش دردتان هم استفاده از مچ بند مفید خواهد بود.
۴٩٠...٠٩١٠- آزمایش های قبل از عمل جراحی پلاتین دست و پا شامل چه مواردی می شود؟
آزمایــش ها بر اســاس سن بیـمار توصیه می شود. در صورتی که بیشتر از ۴٠سال دارید آزمایش های دیابت، اوره، کراتین و مشاوره قلب برای شما لازم است و اگر سن تان کمتر از۴٠سال است و بیماری خاصی ندارید، CBC کافی است.
شهروند- مرد سی و شش ساله ای هستم. شب ها زیاد خواب می بینم و این موضوع خسته ام می کند. خواب هایم موضوعات مختلفی دارد. لطفا راهنمایی کنید چه کنم که کمتر خواب ببینم.
شیرین شاهی خانه مقدم، روان شناس|خواب مراحل مختلفی دارد و فرد می تواند در هر کدام از این مراحل دچار مشکل باشد. اما اینکه شما در کدام مرحله از خوابتان دچار مشکل هستید، مشخص نیست؛ از این رو پیشنهاد می کنم برای درمان اختلالات خوابتان به یک روان پزشک مراجعه کنید.
شهروند- ۴۶سال دارم و از خودم احساس رضایت نمی کنم. دائم گذشته و کارهای اشتباه و بدی که انجام داده ام، به ذهنم می آید. نمی توانم درباره کارهایی که کرده ام با کسی حرف بزنم. گاهی آن ها را می نویسم و پاره می کنم، اما باز هم عذاب وجدان دارم. چه کار کنم؟
بهترین روش برای تخلیه هیجان های منفی، همان روشی است که خودتان انتخاب کرده اید؛ نوشتن و از بین بردن آن ها. اما اگر این افکار منفی به طور پایدار در ذهنتان است باید به یک مشاور یا روان شناس مراجعه کنید، زیرا امکان اینکه دچار افسردگی بشوید، زیاد است. به شما توصیه می کنم هر زمان که افکار منفی به سراغتان آمد، آن را با افکار مثبت تغییر بدهید. به طور حتم در زندگی تان موارد مثبت زیادی وجود دارد که به خاطر آن ها باید شاد و سپاسگزار باشید، موهبت هایی مانند داشتن فرزند، پدر و مادر، همسر، شغل و... به آن ها فکر و خودتان را بازسازی کنید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس