نسخه پی دی اف

نهاد اقتصاد مقاومتی استان در سال ٩٨ راه‌اندازی می‌شود

«سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاونت اقتصادی استانداری تلاش کنند تا در سال آینده از نهاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی رونمایی کنیم»؛ به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، استاندار خراسان رضوی در جریان بازدید از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان این مطلب گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت اقتصادی با مشارکت هم یک کار مشترک انجام بدهند که یک نهاد اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنند تا در سال آینده از آن رونمایی کنیم.
علیرضا رزم حسینی ادامه داد: وقتی تخصیص منابع در تهران انجام می شود یا نظام هزینه و درآمد نداریم، چه رقابتی بین مدیریت استان ها می تواند وجود داشته باشد؟ یا اساسا چه انتظاری داریم که تحولی ایجاد بشود؟ وی گفت: در نظام اداری ما به دلیل نبود ثبات مدیریت، چه انتظاری می توان داشت که یک شهرستان با منابع مشخص یک کار پایدار انجام بدهد، لذا ٢ راه داریم: یا یک مدیر جاریه باشیم یا دنبال یک سبک جدید که ممکن است با سختی همراه باشد. رزم حسینی ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم تقریبا یک ویرانی سراسری در اتحادیه اروپا صورت گرفت اما از صفر شروع کردند ولی این کشورها چه طور ساخته شدند؟ نقش هایی که دولت ها در این کشور ها بازی کردند، یک نقش مبتنی بر اقتصاد مردمی بود .وی اضافه کرد: منظور من از اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردمی است.
وی افزود: در حوزه واسپاری شهرستان ها مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را به صورت ناباورانه در قلعه گنج اجرا کردیم و قرار شد یک شرکت توسعه فرهنگی اقتصادی اجتماعی این شهرستان را به عهده بگیرد اما همان دوران هم عده ای باور نداشتند که این مدل می تواند موفق باشد. استاندار بیان کرد: ما با مدل اقتصاد مقاومتی بروکراسی دولتی را تا حدی دور زدیم و تصمیم سازی را مستقیم به منطقه بردیم و قرار نیست چند سال طول بکشد تا یک تصمیم بگیریم، چرا که اگر مدل گذشته درست بود، جمعیت روستاها با کاهش روبه رو نمی شد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس