نسخه پی دی اف

بسته خبری

جوان‌ترین نماینده ولی فقیه در استان‌ها منصوب شد
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حکمی حجت‌الاسلام حبیب‌ا... شعبانی‌موثقی را به‌عنوان نماینده‌ ولی‌فقیه و امام جمعه‌ شهر همدان منصوب کردند. در این حکم آمده است: همدان در شمار پیشروان حرکت انقلابی و مفتخر به تقدیم چهره‌های برجسته‌ جهاد و شهادت و نیز شخصیت‌های عالی‌قدر علم و عرفان است. انتظار می‌رود با همه‌ توان در خدمت حرکت دینی و انقلابی آن خطه تلاش نمایید. با علمای دینی و فرزانگان دانشگاهی و فعالان عرصه‌های اجتماعی همکاری و از جوانان مؤمن و انقلابی پشتیبانی کنید. سلوک مردمی با همه‌ قشرها به‌ویژه جوانان و تکریم خانواده‌های شهیدان و ایثارگران را ممشای همیشگی خود قرار دهید و از فضل و تقوا و بصیرت که بحمدا... از آن برخوردارید، محتوای خطبه‌های جمعه را غنا ببخشید.
حجت‌الاسلام حبیب‎ا... شعبانی متولد شهرستان بهار همدان در سال‌۱۳۵۶ دارای مدرک کارشناسی‌ارشد حقوق و دکتری فقه و اصول، از استادان حوزه علمیه قم و جامعه‌المصطفی‌‎العالمیه است و با این انتصاب، جوان‎ترین نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان در کشور خواهد بود. او پس‌از طی دروس کلاسیک وارد حوزه علمیه همدان شده و بعد‌از طی مقدمات به شهر مقدس قم هجرت کرده و در دروس پر‌رونق حضرات آیات شبیری‌زنجانی، وحید‌خراسانی و جوادی‌آملی حضور پیدا کرده است. تدریس فقه و اصول، فلسفه، کلام و تفسیر در حوزه‌های علمیه قم و تهران و مؤسسه عالی علوم انسانی، از فعالیت‌های اصلی وی است، همچنین مدیریت مؤسسه کلامی احیا، عضویت هیئت‌امنای مدرسه چهارده معصوم(ع) قم و همکاری با معاونت فرهنگی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را در کارنامه اجرایی خود دارد.
برگزاری دادگاه ۴ مؤسسه مالی اعتباریz
﷯در اولین جلسه رسیدگی به پرونده مؤسسات مالی «البرز ایرانیان»، «ولیعصر»، «فردوسی» و «آرمان» اعلام شد که کل سرمایه‌گذاران این مؤسسات ۹۱‌هزار نفر هستند که ۶هزار و ۳۶‌نفر از آن‌ها برای شکایت مراجعه کرده‌اند. تعهد باقی‌مانده تعاونی البرز ایرانیان ۱۴۰۰‌میلیارد و تعهد باقی‌مانده تعاونی ولیعصر ۲۵۰‌میلیارد است. قاضی صلواتی، قاضی این پرونده در ابتدای دادگاه گفت: این پرونده ۳۵۳‌جلد دارد و کل سرمایه‌گذاران این تعاونی‌ها ۹۱‌هزار نفر هستند که ۶‌هزار و ۳۶‌نفر از سرمایه‌گذاران برای شکایت مراجعه کرده‌اند. وی ادامه داد: تعهد باقی‌مانده تعاونی البرز ایرانیان ۱۴۰۰‌میلیارد و تعهد باقی‌مانده تعاونی ولیعصر ۲۵۰‌میلیارد است. همچنین از‌سوی بانک مرکزی، بانک‌های تجارت و کشاورزی ۷۰۰‌میلیارد و ۶۳۰‌میلیاردتومان به‌عنوان بانک عامل برای بازپرداخت بدهی‌های تعاونی البرز ایرانیان خط اعتباری ایجاد کرده و با ۱۶‌هزار و ۲۰۰‌نفر هم تسویه شده است. در تعاونی ولیعصر ۱۳۰‌میلیارد تومان خط اعتباری ایجاد شده و با ۱۵‌هزار و ۳۵۶‌نفر تسویه شده است. پس‌از قرائت بخشی از کیفرخواست ازسوی نماینده دادستان برگزار شود. بنا شد جلسه بعدی این دادگاه شنبه آینده

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس