نسخه پی دی اف

به وقت گشت و گذار

چشم‌انتظار اکران نوروزی
از آنجایی که این هفته فیلم جدیدی روی پرده سینما نیامده است و این شماره هم آخرین شماره ویژه آخر هفته ما در سال ٩٧است، تصمیم گرفتیم در این ستون یک پیشنهاد طلایی درباره فیلم‌های اکران نوروزی به شما بدهیم. فهرست فیلم‌هایی که قرار است نوروز در مشهد اکران شود اعلام شده و شما می‌توانید در صفحه هنر مطلب مبسوط آن را بخوانید ولی پیشنهاد می‌کنیم در بین این فیلم‌ها از دیدن «متری شیش‌و‌نیم» سعید روستایی غافل نشوید. این فیلم سیمرغ بلورین بهترین فیلم از دیدگاه تماشاگران را در جشنواره فجر امسال گرفت و مانند فیلم «ابد و یک روز» داستان و روایت جذاب و جدیدی از مشکلات اجتماعی مردم جامعه دارد.
به دیدن «ننه دلاور» بروید
«ننه دلاور» عنوان تئاتری است که از روی یکی از نمایشنامه‌های معروف برتولت برشت از سوی آرش خیرآبادی بازنویسی شده است و این هفته آخرین هفته‌ای است که روی سن به اجرا می‌رود. با اینکه این نمایش نخستین پروژه پایان دوره کارگاه‌های تئاتر تجربی است ولی از لحاظ کیفیت اثری خوب است و حتما از دیدن آن لذت خواهید برد. «ننه دلاور» یک نمایش ضد جنگ است که سعی می‌کند پرچم صلح را بالا ببرد. داستان زنی که در خلال جنگ جهانی اول با جنگ و داستان‌های آن پیوند می‌خورد. شما می‌توانید برای دیدن این نمایش که پنجشنبه و جمعه ساعت‌١٨ روی سن می‌رود به تماشاخانه بهار واقع در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) در پارک ملت بروید.
آثار هنرمندان پیش‌کسوت برای شما
آن‌هایی که می‌خواهند آخر هفته با بازدید از یک نمایشگاه نقاشی فاز هنری بگیرند و کمی از دنیای خشک و ماشینی دور شوند، این هفته یک موقعیت عالی خواهند داشت. از امروز ساعت‌١۶:٣٠ به مدت ٣ روز یک نمایشگاه ممتاز از آثار هنری پیش‌کسوتان عرصه نقاشی در نگارخانه میرک افتتاح می‌شود. این نمایشگاه هنری در دو نوبت صبح و عصر، از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۱۹ در نگارخانه میرک پذیرای بازدیدکنندگان است. حضور در این نمایشگاه برای عموم آزاد است و برای بازدید از آثار نقاشی این نمایشگاه تنها کافی است به نگارخانه میرک واقع در خیابان صاحب‌الزمان، نبش صاحب‌الزمان ۱۴ بروید.
بازدید از یک روستای اصیل
آخر هفته هوای خوبی انتظار مشهدی‌ها را می‌کشد که جان می‌دهد برای گشت وگذار در دل طبیعت. پیشنهاد ما به شما بازدید از روستای اصیل و زیبای بُقمج است. روستایی پلکانی که خانه‌هایی از جنس سنگ و چوب دارد و در شاهنامه فردوسی نیز از آن نام برده شده است. این روستا پایتخت تنباکوی ایران است و در کنار طبیعت زیبا، مزارع تنباکوی وسیعی دارد. فاصله این روستا از مشهد ٨۵‌کیلومتر است و برای رفتن به این روستا باید به سمت جاده چناران بروید و ٣۴ کیلومتر بعد از جاده آرامستان «بهشت زینب»به این روستا برسید. امکانات گردشگری این روستا متوسط به حساب می‌آید اما خونگرمی و مهمان نوازی مردمانش لذت سفر به این منطقه را دو چندان می‌کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس