نسخه پی دی اف

پاکبانی برای زیباترین شهر ایران؛ قدردانی از ٣٢ هزار کارگر خدمات شهری و خانواده‌های آن‌ها در آستانه سال نو

ملیحه فلاح - پاکبان‌ها و کارگران فضای سبز شهرداری هر سال برای آغاز سال جدید، کوچه‌به‌کوچه و خیابان‌به‌خیابان شهر را از گرد و غبار نشسته بر آن می‌زدایند و با گل‌های بهاری می‌آرایند. هر سال، شهرداری به دلیل مشغله زیاد این نیروهای زحمت‌کش، آیین قدردانی از آن‌ها را به بعد از تعطیلات نوروز موکول می‌کرد اما امسال مجموعه خدمات شهری شهرداری مشهد تصمیم گرفت جشنی به منظور عرض خداقوت‌ و دورهمی این نیروهای خدوم برگزار کند. از این رو، از تاریخ ٢٠ اسفند، به مدت ٨ شب، این آیین در ورزشگاه شهید بهشتی برگزار شد، شب‌هایی که با اجرای برنامه‌های متفاوت و زیبا، شادی رسیدن بهار را در واپسین روزهای زمستان نوید می‌داد‌. این دورهمی‌ها با حضور و همراهی مسئولان مدیریت شهری همراه بود تا دست در دست یکدیگر، رسیدن سال نو را جشن بگیرند.
در پنجمین شب این دورهمی‌ها شهردار مشهد با حضور در جمع این زحمت‌کشان از تلاش‌های بی‌دریغ آن‌ها قدردانی کرد. «مشهد به واسطه زحمات کارکنان شهرداری، از زیباترین شهرهای ایران است.» شهردار مشهد با بیان این موضوع، در ادامه ‌گفت که این مراسم برای عرض خداقوت ‌برگزار شده است و اظهار امیدواری کرد این‌گونه مراسم همچنان ادامه یابد. به گفته محمدرضا کلائی، اگر شهری زیبا داریم و شهرمان جزو زیباترین شهرهای ایران است، به واسطه تلاش‌ها و زحمات کارکنان مدیریت شهری است.
همچنین در سومین شب این مراسم رئیس شورای شهر مشهد به این جمع پرشور پیوست و برگزاری چنین برنامه‌‌ای را نشان‌دهنده توجه مدیران شهری به این قشر دانست که با یک واسطه با شهرداری مشهد همکاری دارند. به گفته محمد‌رضا حیدری پاکبان‌های شهرداری تمام روزهای سال ‌به‌ویژه در ماه اسفند زحمات زیادی را در شهر انجام می‌دهند. بنابراین طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده قرار شد در ٨ شب متوالی از ٣٢ هزار پاکبان‌ و خانواده آن‌ها تقدیر شود. در این راستا برنامه‌های شاد و مفرحی برای آن‌ها تدارک دیده شد که اعضای شورای شهر و مدیران شهری نیز برای عرض خدا قوت در این مراسم حضور پیدا کنند. وی با بیان اینکه ما مدافع حقوق پاکبان‌ها هستیم افزود: با هماهنگی صورت‌گرفته تأکید شد که مطالبات این قشر زحمت‌کش در شب عید حتما پرداخت شود که شهردار محترم نیز در این زمینه دستور لازم را صادر کرده است. حیدری خاطر‌نشان کرد: شهروندان مشهدی نیز با تمیز نگهداشتن شهر و بیرون گذاشتن زباله‌ها در ساعات مقرر و جلوگیری از دوباره‌کاری پاکبان‌ها، می‌توانند به این قشر کمک کنند. رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر نیز در آخرین شب این دورهمی به جمع پاکبان‌ها پیوست و اقدامات امسال شهرداری مشهد برای کارگران خدمات شهری را مطلوب دانست. محمد حاجیان شهری با اشاره به اینکه همیشه در پایان سال با استقبال از بهار از کادر اداری که در این امر دخیل بودند قدردانی می‌شد افزود: امسال با اقدام خوبی که در حوزه خدمات شهری اتفاق افتاد، قرار شد از نیروهای اصلی که وظیفه زیباسازی شهر و ایجاد حظ بصری برای زائران و مجاوران را دارند، تشکر کنیم که امیدواریم هر‌سال این مراسم برگزار شود. وی در ادامه اظهار کرد: در همین راستا پیشنهاد کردم در صورت موافقت شهردار محترم و برنامه‌ریزی لازم حوزه معاونت خدمات شهری، این جشن در ٢ مراسم استقبال که یکی مراسم استقبال از مهر و دیگری استقبال از بهار است برگزار شود. سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد که برگزاری این مراسم را برعهده داشت، از پیش‌بینی اهدای بسته‌های پروتئینی و هدیه ویژه چهارصدهزارتومانی برای کارگران خدمات شهری و فضای سبز خبر داد و در ادامه گفت: این بسته‌ها تا قبل از پایان سال تقدیم حدود ٨٠٠٠ کارگر خدمات شهری و فضای سبز خواهد شد. به گفته مهدی یعقوبی، کارگران خدمات شهری و فضای سبز از زحمت‌کش‌ترین و شریف‌ترین قشر اجتماع هستند که در صف خدمت‌رسانی به شهروندان و زائران قرار دارند. وی کمترین کار مدیریت شهری در راستای قدردانی از این عزیزان را توجه به موارد رفاهی کارگران در امور کاری و زندگی آن‌ها دانست.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس