نسخه پی دی اف

ظریف در بروکسل: برای گرفتن حقوق ایرانیان آمده‌ام

محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، که برای مذاکره با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین وزیران امور خارجه سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه، راهی بروکسل پایتخت بلژیک شده است، طی مطلبی کوتاه در جمع خبرنگاران گفت: برای گرفتن حقوق ایرانیان آمده‌ام.
به گزارش انتخاب، وی همچنین عصر دیروز و پس‌از دیدار با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در جمع خبرنگاران حاضر شد و خبر از گفت‌وگوهای «خوب» خود با موگرینی داد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: کار را برای رسیدن به تضمین‌ها شروع کردیم. دیدار خوب و سازنده‌ای بود. برای ادامه گفت‌وگوها آماده شدیم. ما در مسیر درست برای حرکت رو به جلو هستیم تا اطمینان بیابیم که منافع همه اعضای باقی‌مانده برجام به‌ویژه ایران تضمین شود.
ظریف درباره پیش‌بینی خود از نتایج رایزنی‌های جاری درباره آینده برجام گفت: خواهیم دید [که چه می‌شود].
وی با اشاره‌به ضرورت اجرای کامل برجام ازسوی همه طرف‌ها و بهره‌مندی ایران از برجام، تأکید کرد که ارائه تضمین برای بهره‌مندی ایران از برجام، نظر مشترک دو طرف است.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: در دیدارهای کارشناسی و دیدارهایی که خواهم داشت، در‌زمینه روش‌هایی که می‌‌توان تضمین‌هایی را برای تأمین منافع ایران و سایر طرف‌ها ارائه کرد [کار می‌کنیم]؛ به این دلیل که اطمینان حاصل کنیم یک کشور نمی‌تواند با خروج غیرقانونی خود از این مسئله نفع ببرد و دیگر طرف‌هایی که باقی مانده‌اند [بتوانند] نفع ببرند.
شب گذشته وزیران خارجه سه کشور اروپایی بعد‌از نشست داخلی گروه خود، با ظریف دیدار و درباره آخرین دیدگاه‌ها و مواضع کشورهایشان بر سر چگونگی ماندن در برجام و ادامه اجرای این توافق بدون آمریکا گفت‌وگو
کردند.
همچنین وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در گفت‌وگوی تلفنی با ظریف از برجام حمایت کرد. ژان اسلبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ، ظهر دیروز در تماس تلفنی با دکتر محمد جواد ظریف ضمن اعلام حمایت از برجام بر لزوم تداوم آن تأکید کرد. وی با اشاره به تلاش اتحادیه اروپا برای بهره مندی ایران از مزایای برجام، خواستار حفظ آن به عنوان یک دستاورد بین المللی شد.
ظریف علاوه بر این با «دیدیه ریندزر» همتای بلژیکی خود در بروکسل دیدار و گفت وگو
کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس