نسخه پی دی اف

٣٠ درصد گندم و جو استان نابود شد

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خشک‌سالی و تنش‌های محیطی سبب ازبین‌رفتن ۳۰درصد از محصولات مزارع گندم و جو در خراسان رضوی شده است.
به‌گزارش تسنیم، علیرضا نیک‌پور افزود: برآورد ما برای تولید گندم در خراسان رضوی حدود ۴٠٠هزار تن بوده و پیش‌بینی ما این است که حدود ٣٣٠ هزار تن را خرید کنیم.
وی ادامه داد: به‌علت کمبود بارش در اراضی دیم و تنش‌های محیطی که در پاییز و زمستان در مزارع آبی رخ داد، پیش‌بینی ما این است که میزان تولید گندم در سال زراعی جاری نسبت به سال قبل ٣٠درصد کاهش داشته باشد.
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به قیمت مناسب جو در بازار، بیان کرد: این قیمت نسبت به قیمت خرید تضمینی بیشتر است و به‌همین‌علت امسال به مسئله خرید تضمینی جو ورود زیادی نداشته‌ایم.
نیک‌پور ادامه داد: البته مشکلاتی که برای گندم وجود داشته برای جو نیز به وجود آمده است و مجموع تولید این محصول در اراضی خراسان رضوی ٣۶٠هزار تن تولید بوده که نسبت به سال گذشته ٣٠درصد کاهش داشته
است.
وی افزود: امسال در تولید کلزا نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داریم. تاکنون ٢٩٠٠ تن کلزا خرید کرده‌ایم که نسبت به سال گذشته ٣٠درصد افزایش داشته و پیش‌بینی ما این است که میزان خرید تضمینی کلزا به ٧هزار۵٠٠
تن برسد.﷯

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس