نسخه پی دی اف

تعیین تکلیف خاموشی‌ها؛ قطعی برق مشهد از امروز بر اساس برنامه خواهد بود

روز گذشته و پس‌از پیگیری‌های رسانه‌ای و تعیین تکلیف از سوی پایتخت، شرکت برق مشهد، جدول خاموشی‌ها را به‌همراه ساعت دقیق آن اعلام کرد. سخن‌گوی این شرکت در این باره به شهرآرا گفت: نقص فنی یکی از خطوط ٢٠ هزارولتی شرکت برق دلیل این اتفاق بوده است. علیرضا کاشی همچنین جابه‌جایی زمان‌بندی قطعی برق در مناطق مختلف مشهد را از موارد استثناء دانست و تأکید کرد: خاموشی‌ها از امروز طبق ساعت اعلام شده در جدول خواهد بود.
بر‌اساس اعلام سخن‌گوی شرکت توزیع برق مشهد، جدول خاموشی روزانه مناطق یازده‌گانه را که طرقبه و شاندیز را نیز شامل می‌شود، می‌توان هر روز از ساعت ١٠:٣٠ در سایت اینترنتی meedc.ir مشاهده کرد.
وی با تأکید بر اینکه برای تأمین برق مشهد مشکلی وجود ندارد، به شهرآرا گفت: شبکه برق کشور به‌صورت سراسری اداره می‌شود. در‌این‌راستا برای حفظ پایداری شبکه برق سراسری، با دستور مرکز کنترل برق کشور، در برخی نقاط شهر و روستا، خاموشی‌های احتمالی و موردی ٣٠ تا ۴۵دقیقه در بازه زمانی ساعت ١١ تا ١٨ اعمال می‌شود.
کاشی افزود: آمار قطعی‌ها هر روز صبح در بازه زمانی ساعت‌٩ تا ٩:٣٠ به‌صورت آنلاین از مرکز کنترل برق کشور به مشهد اعلام می‌شود. پس‌از گردآوری جدول قطعی مناطق، آمار خاموشی‌ها هر روز و تا ساعت ١٠:٣٠ در سایت شرکت توزیع برق مشهد درج می‌شود.

﷯ قطع یا کاهش صادرات برق به افغانستان
مدیریت مصرف برق کشور در روزهای گرم تابستان، به قطعی‌های سراسری محدود نمی‌شود، بلکه طبق اعلام معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان، صادرات برق در ساعات اوج مصرف تابستان امسال، به افغانستان قطع خواهد شد یا کاهش خواهد یافت. حسین محمودی میزان صادرات برق از ایران به افغانستان را حدود ١٠٠‌مگاوات اعلام کرد و گفت: این میزان در ساعات اوج مصرف داخلی کشور کاهش خواهد یافت.
وی میزان مصرف برق در کشور را بیش‌از ۵٠‌هزار مگاوات اعلام کرد و افزود: ٢٠‌هزار مگاوات از این میزان، به بار سرمایشی شبکه برق تعلق دارد که به‌دلیل افزایش دما در نقاط مختلف ایران به استفاده مردم می‌رسد.
﷯محمودی همچنین با تأکید بر اینکه میزان تولید برق در استان‌های خراسان نسبت‌به مصرف مردم در این استان‌ها بیشتراست، تصریح کرد: ظرفیت نصب‌شده تولید برق در این منطقه حدود پنج‌هزار مگاوات است که سه‌هزار و ٧٠٠شبکه سراسری برق تزریق می‌شود.‌مگاوات آن به مصرف هم‌استانی‌ها می‌رسد و بقیه به

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس