نسخه پی دی اف

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ شهر آرا برای همه مردم ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

﷯قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی عصر ١٧ مرداد و به مناسبت روز خبرنگار مهمان جمع صمیمانه تحریریه روزنامه شهرآرا بود. مرتضی بختیاری که به همراه نظام‌الدین موسوی، معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، در روزنامه مردم مشهد حضور یافته بود، روز خبرنگار را به اهالی این روزنامه تبریک گفت و دقایقی به بیان دیدگاه خود درباره این رسانه پرداخت.
قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در جریان این بازدید گفت: شهرآرا از آن دسته روزنامه‌هایی است که به دلیل بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای توانمند و جوان، بسیار زودتر از آنچه انتظار می‌رفت به بلوغ رسید.
مرتضی بختیاری تلاش نیروهای جوان و با انگیزه در شهرآرا را شایسته تقدیر دانست و افزود: این روزنامه با تدبیر در مسائل، حق مطلب را ادا می‌کند. امیدواریم با احساس مسئولیتی که خبرنگاران شهرآرا دارند، بتوانند در همه عرصه‌ها بیش از پیش موفق باشند.وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در زندگی اجتماعیِ افراد اثرگذاری ویژه‌ای داشته باشند افزود: اگرچه شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های متعددی در فضای مجازی فعال شده‌اند و انتظار می‌رود ‌نقش رسانه‌های مکتوب در مقایسه با گذشته کم‌رنگ شود، ‌نیاز جامعه به روزنامه‌ها همچنان بسیار زیاد است. قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: خبرنگار باید امین مردم باشد. یکی از دلایل سختی کار خبرنگار به این برمی‌گردد که باید در حرفه خود امانت‌داری کند. اصحاب رسانه باید این شهامت را داشته باشند که حرف‌هایشان را بدون هیچ‌گونه هراسی بیان کنند. مسئولان هم نباید در قبال انتقاد رسانه واکنش منفی از خود بروز دهند. وی بیان کرد: با اینکه برخی تمایل‌ دارند که واقعیت‌ها گفته نشود، رسانه‌ها باید رسالت امانت‌داری مردم را حفظ کنند و صرفا در مسیر اطلاع‌رسانی صادقانه گام بردارند. بختیاری گفت: البته اگر در نقدها اخلاق و مدارا رعایت نشود، اثر مطلوب نخواهد داشت. در کنار حقایق و انعکاس مشکلات مردم، باید انصاف و اخلاق هم مدنظر قرار گیرد. خوشبختانه هرچه جلوتر می‌رویم، عملکرد اصحاب رسانه در این بخش بهتر می‌شود. قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به فعالیت جریانات سیاسی متعدد در جامعه ادامه داد: شهرآرا رسانه مردم مشهد است و به یک جریان سیاسی تعلق ندارد. از مدیران و خبرنگاران این روزنامه وزین تشکر می‌کنم که در این مسیر خوب عمل می‌کنند و می‌کوشند صدای مردم را به گوش مسئولان برسانند.
وی تأکید کرد: باید دقت بیشتری شود که روزنامه شهرآرا به معنای واقعی کلمه رسانه مردم مشهد باشد و همچنان همین راه را ادامه دهد.بختیاری در بخش پایانی سخنان خود به اظهارات مدیرعامل مؤسسه شهرآرا که او را ساده‌زیست توصیف کرده بود واکنش نشان داد و گفت: اگر به اعتقاد شما و دیگر دوستان ساده‌زیستی در من وجود دارد، ناشی از حسن توجه و ابراز لطف شماست.
وی ادامه داد: بر اساس سیره پیامبر اکرم و ‌معصومان(ع)، در نظام اسلامی، اگر مسئولان جز خدمت به مردم نیت دیگری داشته باشند، قطعا باخته‌اند. در نظام اسلامی، هرگز نباید خودمان را یک سر و گردن بالاتر از مردم بدانیم.قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مردم باید احساس کنند ‌خادمانشان از جنس آن‌ها هستند. زندگی مرفه خواه ‌ناخواه انسان را از توده‌های مردم جدا می‌کند. از صدر اسلام تاکنون همواره بار جامعه روی دوش مردم بوده است.
معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز در جریان بازدید از روزنامه شهرآرا گفت: برای بنده، ١٧ مرداد سال ٩٧ روز بسیار عزیزی است زیرا توفیق پیدا کردم در رسانه خوب و حرفه‌ای شهرآرا حضور پیدا کنم.
سید نظام‌الدین موسوی با بیان اینکه رسانه در دنیای امروز ‌پدیده‌ای مؤثر و ارزنده است که پیگیری منافع عمومی و مطالبات مردم را برعهده دارد افزود: خوشبختانه وجهه مردمی شهرآرا پررنگ شده و این رسانه در جلب رضایت مردم تا حد زیادی موفق بوده است. وی افزود: اگرچه از زمان تأسیس روزنامه شهرآرا مدت زیادی نمی‌گذرد، این رسانه وزین به‌خوبی توانسته است خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، جای خود را در افکار عمومی پیدا کند.موسوی بیان کرد: به رغم اینکه در نتیجه تغییرات مدیریتی امکان ایجاد تزلزل در فعالیت هر مجموعه وجود دارد، خوشبختانه شاکله فعالیت روزنامه شهرآرا با وجود تغییر مدیریت آن حفظ شده و در یک سال اخیر ادامه پیدا کرده است.وی با بیان اینکه روزنامه شهرآرا مسیری رو‌به‌رشد‌ را در پیش گرفته است افزود: انتشار ضمایم مختلف برای پوشش نیازهای اقشار مختلف جامعه نشان‌دهنده بلوغ و پویایی این رسانه است.موسوی به نقش رسانه‌های محلی در وضعیت امروز جامعه اشاره کرد و افزود: امروزه در عرصه رسانه، روزنامه‌های محلی به یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین ابزارها تبدیل شده‌اند و شهرآرا در این زمینه موفق بوده است. وی ادامه داد: از آنجا که شهرآرا ابعاد مختلف زندگی شهروندی را مورد توجه قرار می‌دهد، توفیقات خوبی به دست آورده و موفق شده است نظر مثبت افکار عمومی را به خود جلب کند. معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی بیان کرد: شهرآرا متعلق به همه شهروندان است و امیدواریم با همین ‌روند، بتواند نظر مساعد اقشار مختلف شهر مشهد را به خود جلب کند. وی در ادامه، خواستار توسعه همکاری‌ها میان آستان قدس رضوی و روزنامه شهرآرا شد و تأکید کرد: به رغم ‌تفاوت‌ نگاهی که ممکن است در حوزه سلایق فکری و سیاسی وجود داشته باشد، ‌مشهد ‌به‌ویژه آستان قدس رضوی ویژگی‌هایی منحصر‌به‌فرد‌ دارند که می‌توان از ظرفیت آن‌ها به نحو مطلوب بهره‌برداری کرد وی ادامه داد: آستان قدس رضوی با داشتن ظرفیت‌های بسیار عظیم فرهنگی، گنجینه‌ای بزرگ و غنی از سوژه‌های خبری است که روزنامه شهرآرا می‌تواند از آن برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و معنوی بهره‌برداری کند. موسوی گفت: برخی افراد سربلندی، سعادت و حرمت شهر مشهد را برنمی‌تابند و سعی می‌کنند با انتشار مطالب غلط، تصویری نازیبا از این شهر ارائه کنند. در این شرایط، باید دست به دست هم دهیم و ویژگی‌های زیبای مشهد را در اختیار همگان بگذاریم. مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا هم در جریان این بازدید گفت: جز تعریف و خوبی و نیکی خاطره دیگری از آقای بختیاری به یاد نداریم. از ایشان می‌توان به عنوان یکی از نمادهای ساده‌زیستی و مردم‌داری نام برد. مجید خرمی افزود: فارغ از دسته‌بندی‌های سیاسی، همگان از آقای بختیاری به عنوان ‌فردی ساده‌زیست یاد می‌کنند. امیدواریم بتوانیم زحمات بی‌دریغ ایشان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی را جبران کنیم. وی توضیحاتی هم درباره تحول کمی و کیفی روزنامه شهرآرا در دوره جدید مدیریتی این مجموعه ارائه کرد و گفت: در یک سال اخیر، ویژه‌نامه‌های متعددی در روزنامه شهرآرا منتشر شده است تا نیاز فرهنگی و اجتماعی همه اقشار جامعه پوشش داده شود. خرمی ادامه داد: همه تلاش می‌کنیم ‌یک روزنامه محلی را به معنای واقعی کلمه در اختیار مردم قرار دهیم. با توجه به گسترش فضای مجازی، مردم ‌به رسانه‌های محلی اقبال بیشتری نشان می‌دهند. امیدواریم بتوانیم در این زمینه گام‌های مؤثری
برداریم.﷯

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس