نسخه پی دی اف

اسکان کار آموزش‌ و پرورش نیست

﷯ «آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی می‌تواند با یک‌سوم هزینه اسکان فرهنگیان در مدارس، با هتل‌ها قرارداد ببندد تا هم کرامت مردم حفظ شود و هم موجب رونق صنعت هتلداری شود.» این مطلب را معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی سه‌شنبه‌شب در شورای آموزش‌ و پرورش گفت و برای چندمین بار، به موضوع اسکان فرهنگیان در مدارس پرداخت. از طرفی، مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی نیز به این نکته اشاره کرد که از نیمه خرداد تاکنون ٢ میلیون و ۴٠٠ هزار نفر در مدارس استان اسکان داشته‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرحیم نوروزیان، معاون استاندار، با انتقاد به ‌درگیر شدن آموزش‌ و پرورش در موضوع اسکان فرهنگیان اضافه کرد: اسکان نه کار آموزش‌ و پرورش است و نه اقتضای شرایط و امکانات آموزش‌ و پرورش اجازه این کار را می‌دهد. علاوه بر این، چالش‌های زیادی در این باره ایجاد می‌شود که اگر هزینه‌های مادی آن را حساب کنیم، هزینه سنگینی به آموزش‌ و پرورش تحمیل می‌شود.
او یادآور شد: با توجه به‌ سرمایه‌گذاری ۴٣ هزار میلیارد تومانی در این صنعت، می‌توان از آن بهره برد و آن را به یک طرح و الگو در کشور تبدیل کرد. مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: استان ما در کنکور سراسری توانست رتبه دوم را کسب کند. همچنین در مسابقات فرهنگی و هنری و جشنواره نوجوان خوارزمی، دانش‌آموزان استان توانستند رتبه اول را کسب کنند.
﷯قاسم‌علی خدابنده ادامه داد: طی فرایندی، ۶ هزار و ۵٠٠ نفر در نقل و انتقالات معلمان درون‌استانی شرکت کردند که با درخواست ٣ هزار و ۴٠٠ نفر موافقت شد. در این جابه‌جایی، با انتقال ٨٠٠ نفر از معلمان به خارج از استان و ۶٠٠ نفر از آنان برای ورود به‌ استان موافقت شد. خدابنده این را هم اعلام کرد که هیچ‌یک از کلاس‌ها در خراسان رضوی تعطیل نمی‌شود و تمام دانش‌آموزان از ابتدای مهرماه در کلاس‌های درس با حضور معلم به‌ تحصیل می‌پردازند. وی با بیان اینکه جمعیت دانش‌آموزان استان ۴ تا ۵ درصد رشد کرده است اظهار کرد: در برخی از مناطق به‌ویژه حاشیه شهر و گلبهار، به‌ دلیل مهاجرپذیر بودن، با رشد هشت تا نه‌درصدی جمعیت دانش‌آموزان مواجهیم. به همین دلیل، با مشکل‌ کمبود فضای آموزشی، کلاس‌های پرتراکم و کمبود نیروی انسانی روبه‌رو خواهیم بود. او در ادامه این را هم گفت که شهرداری مشهد ۵٠٠ میلیون تومان از سهم سه‌درصدی کرده است. عوارض را به‌ حساب آموزش‌ و پرورش واریز

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس