نسخه پی دی اف

هجمه به زائران عراقی ترفند دشمن است

مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: به‌تازگی در خراسان رضوی هجمه‌ای برای القای بدبینی به زائران خارجی طراحی‌ شده است که ترفند دشمن است.
به گزارش ایرنا، روز گذشته مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار، استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: تهاجم جدید آمریکا جنگ هوشمندانه است و هدف آن ایجاد انفعال در کشور و رهبری اتاق جنگ آمریکا در وزارت خزانه‌داری آن می‌باشد تا با فشار اقتصادی و ایجاد جو روانی، بر افکار عمومی تأثیر بگذارد. علیرضا رشیدیان با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی آمریکا و دشمنان نظام در کنار جنگ اقتصادی با جنگ روانی و جهت‌دهی افکار عمومی سعی در تضعیف اعتماد اجتماعی در جامعه دارند افزود: متأسفانه در مراحل حساس، برخی از افراد و جریان‌های داخلی در عرصه‌های خاص نظیر انتخابات، اعتقاد مردم را آن‌چنان بمباران می‌کنند که دیگر به‌راحتی نمی‌توان واقعیت را به آن‌ها تبیین کرد.
وی با تأکید بر اینکه نابود کردن شخصیت حقوقی و اجتماعی افراد و مسئولان در رسانه‌ها حرکت کردن در جهت خواست دشمن است اضافه کرد: خوبی‌ها و ظرفیت‌های جامعه در کنار کاستی‌ها باید منعکس شود. اگر نتوانیم خوبی‌های جامعه را بیان کنیم، اعتماد مردم از بین می‌رود.
﷯مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این دیدار گفت: به‌تازگی در خراسان رضوی هجمه‌ای برای القای بدبینی به زائران خارجی طراحی‌ شده است که از اساس غیرطبیعی است. این جوسازی عادی نیست. بنابراین رسانه‌ها باید با داده‌ها و دسترسی‌های مناسب، این جریان هجمه و آثار فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن را خنثی کنند. سید ضیا هاشمی افزود: با توجه به وجود مضجع منور حضرت امام رضا(ع) در مشهد و ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی خراسان رضوی، نقش رسانه‌ها در این خطه از کشورمان حساس‌تر است. به گفته مدیرعامل ایرنا، حدود ١٠ هزار رسانه مجوز‌دار در ایران وجود دارند که حتی اگر نیمی از این تعداد فعال باشند، رقم زیادی است. مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران رسانه و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی در مشهد حضور یافت و اظهار کرد: امروز یوم الجهاد است. لذا کار سختی پیش رو داریم چون درگیر جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای هستیم. آنچه به‌تازگی در بصره اتفاق افتاد و همچنین فضاسازی درباره زائران خارجی در ایران نمونه‌هایی از جنگ رسانه‌ای و هجمه‌ای است از ما بگیرد. که دشمن می‌خواهد از طریق آن، سنگرها را

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس