نسخه پی دی اف

داغ‌های‌مجازی

ابراز علاقه با ملاقه
اینکه رئیس جمهور ٢کشور روسیه و چین با هم دیدار داشته باشند و به قول آقای حیاتی به بحث و تبادل نظر بپردازند خبر مهمی محسوب می‌شود. البته این دیدار و گفت‌وگوها برای مردم عادی شده است و زیاد به آن توجهی ندارند. ولی کافی است این ٢رئیس جمهور به جای کنفرانس خبری مشترک، در کنار هم بایستند و آشپزی کنند. آن‌وقت کلیپ این آشپزی نه تنها در کانال‌های تلگرامی که حتی در گروه‌های خانوادگی هم گذاشته می‌شود و تمام قوم و خویش‌ها این کلیپ یک دقیقه‌ای را باز می‌کنند تا ٢رئیس جمهور ملاقه به دست را در کنار هم ببینند. اگر کلیپ را ندیده‌اید و می‌خواهید بدانید این ٢نفر قرار است باز چه آشی برای ملت بپزند، باید بگوییم آن‌ها آش نپختند، بلکه مشغول پخت پنکیک بودند.
داغ‌شدن دوباره کنکور
«یک فامیل خر... درس‌خوان داشتیم، باعث سرکوفت خوردن کل بچه‌های فامیل بود. روز اعلام نتایج کنکور دنبال اسمش گشتیم نبود، با خوشحالی روزنامه رو بستیم، دیدیم عکسشو زدن صفحه اول!» کنکور سالی ٢بار دست‌مایه طنزهای فضای مجازی می‌شود و دیروز و پریروز با اعلام نتایج کنکور موجی از شوخی با آن در فضای مجازی به راه افتاد. خیلی‌ها وضعیت آینده کسانی را که نتوانستند در دانشگاه قبول شوند را بهتر از قبول‌شدگان کنکور دانستند و به طنز نوشتند اگر کسی جایی قبول نشود، دنبال کار و زندگی خودش خواهد رفت و زودتر از دانشجویان به پول و درآمد خواهد رسید، طنزی که به واقعیت نزدیک است. خیلی‌ها هم در طنزهای کنکوری خودشان، کنایه‌ای به وضعیت اقتصاد کشور زدند. «بابام وقتی رتبه کنکور من رو دید فک می‌کرد رقم اختلاسه، می‌گفت سایت خبری چرا باز کردی برو تو سنجش.»
پویش نامرئی‌کردن
به‌تازگی ویدئوهایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که یکی از اعضای خانواده پارچه‌ای روی سر یکی دیگر از اعضای خانواده که روی صندلی وسط جمع نشسته است می‌اندازد تا او را نامرئی کند. وقتی پارچه را از روی سرش برمی‌دارند، بقیه افراد خانواده با جیغ زدن و ابراز تعجب و اوه مای گاد گفتن، وانمود می‌کنند که دیگر او را نمی‌بینند. فرد وحشت‌زده می‌شود و این شوخی را باور می‌کند. هر‌چند در پایان خانواده اعلام می‌کنند که او را می‌بینند! کلیپ‌هایی با این سبک و سیاق خیلی زیاد هستند، البته در فضای مجازی کشور ما که تقلید‌کردن از کارهای آن‌طرف آب رواج دارد، این یک نمونه را شاهد نبوده‌ایم. ‌چند‌وقت پیش هم ویدئویی ساخته شده بود که اطرافیان یک شخص روی تخت به شدت گریه می‌کردند و وانمود می‌کردند که او مرده است. هر‌قدر آن بنده خدا داد می‌زد که من نمرده‌ام، بقیه واکنشی نشان نمی‌دادند تا واقعا به او القا شود که مرده است.مثل اینکه وحشت‌زده کردن دیگران و دق دادن دیگران تا سرحد مرگ، سرگرمی جدید فضای مجازی است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس