نسخه پی دی اف

بسته خبری

توصیه رهبر انقلاب به ارتباط صمیمی با جوانانz
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، با صدور حکمی حجت‌الاسلام ا... ‌نور کریمی‌تبار را به‌عنوان نماینده‌ ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه‌ شهر ایلام منصوب کردند. در بخشی از این حکم، خطاب به حجت‌الاسلام کریمی‌تبار آمده است: «ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان و سلوک مردمی با همگان و بهره‌گیری از نخبگان و دانشگاهیان را توصیه می‌کنم.» چندی پیش حجت‌الاسلام محمد‌نقی لطفی، از این سمت استعفا کرده بود.
ورود وزارت اطلاعات به ماجرای پیامک‌هاz
موضوع ارسال سازمان‌دهی‌شده پیامک به نمایندگان به‌ویژه درباره موضوع ‌CFT این روزها داغ شده است. از منشأ این سازمان‌دهی‌ها تا تقبیح و توجیه آن، حرف‌ها و حدیث‌های مختلفی بیان شده است. در جدیدترین اظهار‌نظرها در‌این‌باره، رئیس پلیس فتای ناجا از ورود وزارت اطلاعات به این موضوع خبر داده است. به گزارش تسنیم، سردارسید کمال هادیانفر، روز گذشته در نشست خبری خود و در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره بررسی پیامک تهدیدآمیز به برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در‌جریان بررسی لایحه ‌CFT گفت: چنین موضوعی به پلیس فتا گزارش نشده است.
با‌این‌حال وی اعلام کرد: قرار است این موضوع از‌سوی وزارت اطلاعات بررسی شود. علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی هم طی نامه‌ای به دادستان کل کشور، خواستار دستور رسیدگی و کشف عاملان این اقدام و سپس معرفی و تعیین مجازات مقتضی برای آن‌ها شد.
دوئل وزیر و نماینده مشهدی در بهارستانz
روز گذشته سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای پاسخ به ٢سؤال نصرا... پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس، به خانه ملت رفت. به گزارش شهرآرا، پژمانفر در تشریح سؤال اول خود از رواج بازی‌های رایانه‌ای نامناسب سخن گفت و از کوتاهی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای انتقاد کرد. وی سؤال دوم خود را هم درباره افزایش ارائه فیلم‌های خارجی که بعضا محتوای نامناسبی دارند، مطرح کرد و نظارت‌نداشتن بر سامانه‌های ویدئو‌درخواستی (VOD) از‌سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دلیل طرح سؤال خود اعلام کرد. صالحی در پاسخ به سؤال اول، از رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای خبر داد و با بیان اینکه در سال‌۹۴ در حدود ۱۱‌درصد بازار داخلی با بازی‌های ایرانی تأمین می‌شد که گردش مالی آن حدود ۴۶۰‌میلیارد‌تومان بود، گفت: در سال‌۹۶ در‌ حدود ۱۴‌درصد بازی‌های ایران در این بازار سهم داشتند؛ یعنی سهم ما در ٢سال ۳‌درصد افزایش داشته است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سامانه‌های ویدئویی داخلی که مجوز دارند فرصتی برای نمایش فیلم‌های ایرانی‌ هستند، گفت: تضعیف دائمی سامانه‌های ویدئویی به نفع مشابه خارجی تمام می‌شود. در پایان نمایندگان مردم، ٢سؤال پژمانفر را وارد دانستند و توضیحات وزیر مشهدی کابینه برایشان قانع‌کننده نبود و او ٢ کارت زرد از مجلس گرفت

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس