نسخه پی دی اف

سایه‌روشن

عباسعلی کدخدایی
سخن‌گوی شورای نگهبان
ایرادات شورای نگهبان نسبت به اصلاح قانون مبارزه با پول‌شویی و کنوانسیون پالرمو برطرف شد. همچنین با عنایت به دیدگاه‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر شد این مصوبات به مجلس اعاده شوند. مصوبه CFT روز گذشته (چهارشنبه) در دستور شورای نگهبان نبوده و هنوز این شورا اعلام‌نظر نکرده است.
(توئیتر)


جمشید انصاری
رئیس سازمان اداری
و استخدامی
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال‌۱۳۹۵ تصویب شده است؛ آنچه اخیرا اتفاق افتاد، اصلاحیه‌ای بر تبصره یک این قانون است. براساس اطلاعاتی که ما جمع‌آوری کرده‌ایم، در بین مقامات و مسئولان ۲۱۰‌نفر مشمول این قانون می‌شوند که باید تا ۲۶‌آبان، برای جایگزینی آن‌ها اقدام شود. (فارس)

محمد‌جعفر منتظری
دادستان کل کشور
وجود فساد در کشور ما موردی است و فساد سیستماتیک در ایران نداریم. فساد سیستماتیک به‌معنای آن است که همه مدیران از بالادست تا پایین، به‌دنبال فساد باشند، در‌حالی‌که چنین شرایطی در کشور نداریم و فقط برخی مدیران میانی ممکن است مواردی از فساد داشته باشند. فساد در برخی بخش‌ها را نمی‌توان تلقی بر وجود فساد سیستماتیک کرد و ما مدیران پاک‌دست هم در کشور داریم. بخشی از مدیریت آلوده به فساد شده است که باید سعی کنیم این بخش‌ها را پاک‌سازی کنیم. (مهر)

​محمود واعظی
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور
با‌توجه‌به اینکه قیمت بنزین در ایران نسبت‌به کشورهای همسایه تفاوت فاحشی دارد، به‌عنوان اولین اقدام، تصمیم بر این است که مجددا کارت سوخت را احیا کنیم. نظارت بر نحوه مصرف خودروهای داخلی، جلوگیری از آلودگی هوا و مسائل مربوط به محیط‌زیست، از دیگر دلایل بازگشت دوباره سیستم عرضه سوخت با کارت سوخت است. (صداوسیما)

آیت‌ا... ناصر مکارم‌شیرازی
از مراجع عظام تقلید
حکم محتکر در اسلام روشن است و باید پلمب انبارها شکسته و اجناس آن به قیمت عادلانه در بازار پخش شود. قوانین قضایی ما ناقص است؛ به همین دلیل این کار را انجام نمی‌دهند؛ حکم شرع درباره احتکار آن است که درِ انبار را باز کنند و اقلام احتکار‌شده را با قیمت عادلانه به مردم بفروشند. (ایسنا)

سیدحسین موسوی‌تبریزی
دادستان کل
اسبق انقلاب اسلامی‌
افرادی که الان منافعشان را در این می‌بینند که دیگری را حذف کنند و خودشان توانایی‌ای ندارند تا در‌معرض نمایش بگذارند، بر دیگران فشار می‌آورند و نسبت خیانت می‌دهند؛ در‌صورتی‌که در قوانین اسلامی به کسی خائن‌گفتن جرم است. اوایل انقلاب به این راحتی از لفظ خیانت برای افراد و گروه‌ها استفاده نمی‌شد تا عملا دست به خیانت بزنند. (اعتماد)

حسینعلی امیری
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور‌
آنچه تا الان قطعی است، ٢وزارتخانه‌ای که با سرپرستی معرفی می‌شوند، وزرایشان به مجلس معرفی می‌شوند، ولی ممکن است رئیس‌جمهور برای ٢وزارتخانه دیگر (صمت و راه و شهرسازی) تصمیمات جدیدی اتخاذ کند. اعضای دولت از همان ابتدا به آقای رئیس‌جمهور اعلام کردند در هر مقطعی و در هر شرایطی، هر تصمیمی که به نفع دولت و نظام جمهوری اسلامی است، برای اعضای دولت خواهند گرفت. (ایلنا)
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس