نسخه پی دی اف

هفته آینده؛ آغاز رایزنی‌ها برای انتخاب شهردار

﷯«٢٠‌آبان‌ماه جلسه بررسی رویکردهای انتخاب شهردار مشهد در شورای شهر برگزار می‌شود.» این خبر را رئیس شورای شهر مشهد اعلام کرد و البته این را هم گفت که «با همه اعضای شورای شهر به این توافق رسیده‌ایم که شهردار تا آخرین فرصت و با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی برای حضور خود در شهر مشهد تلاش کند.» یکشنبه عصر خبر رسید که کمیسیون اجتماعی و شوراهای مجلس، بررسی طرح استفساریه تبصره‌یک قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را رد کرده است و به‌این‌ترتیب آخرین امیدهای استثنا‌شدن شهرداران از این قانون از بین رفت. دراین‌باره محمدرضا حیدری، در حاشیه جلسه علنی روز گذشته شورا در جمع خبرنگاران گفت که آخرین وضعیت انتخاب شهردار مشهد در جلسه هفته آینده شورای شهر بررسی خواهد شد. او این را هم بیان کرد که در جلسه هفته گذشته و براساس نظر اعضای شورای شهر بنا شد تا شهردار تا آخرین فرصت که ٢۶ آبان ماه است، با تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای حضور در مشهد تلاش کند و اعضای شورای شهر نیز در این ‌راه از او حمایت خواهند کرد.
روز گذشته شایعه‌ای مطرح شد مبنی‌بر اینکه شهردار مشهد برای رایزنی درباره ادامه حضور خود در شهرداری، به مجلس رفته است که این موضوع ازسوی رئیس شورای شهر تکذیب شد. وی گفت: شهردار مشهد برای پیگیری پروژه‌های شهری به تهران می‌رود و جلساتی در وزارت کشور دارد. حیدری همچنین درباره غیبت شهردار مشهد در جلسات شورا گفت: حضور شهردار در جلسات شورا به طرح‌ها و لوایح مطرح‌شده بستگی دارد، به‌طوری‌که بیشتر اوقات حضور معاونان شهردار در جلسات شورای شهر کفایت می‌کند. همچنین به‌دلیل گرفتاری‌های شهردار، وی در مواقع ضروری یا برای بررسی سؤالات اعضای شورای شهر در جلسات حاضر می‌شود. ازسوی‌دیگر، شهردار معمولا در جلسات غیرعلنی حضور پیدا می‌کند. رئیس شورای شهر مشهد همچنین به ارسال نامه به سرلشکر موسوی، فرمانده قرارگاه شمال شرق ارتش درباره بازگشایی بولوار نماز اشاره کرد و افزود: در این مکاتبه تقاضا داشتم بازگشایی بولوار نماز را به مسائل دیگر منوط نکنند. نهادهای قوی حل اختلاف می‌توانند اختلافات را حل کنند. در اخبار غیرموثق نیز شنیده شد که ارتش گفته است به محض رسیدن مصوبه کمیسیون ماده‌۵ به شورای عالی معماری و شهرسازی، بولوار نماز گشایش خواهد یافت. حیدری همچنین درباره حواشی به‌وجود‌آمده در راهپیمایی ۱۳آبان گفت: وقتی ما مردم را به مانور انسجام و اتحاد دعوت می‌کنیم، نباید تریبون در‌اختیار افراد خاصی قرار گیرد. این افراد می‌توانند در زمان دیگر و در احزاب خود صحبت کنند. اما اینکه قرار باشد هر‌کسی با هر سلیقه‌ای برود و در همایش ملی، نظر خود را بگوید، باعث می‌شود افراد در سال‌های بعد شرکت نکنند.
شورای فرهنگ عمومی خراسان‌رضوی چندی پیش، مسئولیت انتخاب روزی به‌عنوان «روز مشهد» را به شورای شهر مشهد واگذار کرد که رئیس شورای شهر در‌باره این موضوع به شهرآرا گفت: هنوز درباره این موضوع تصمیمی گرفته نشده و در حال حاضر فقط موضوع در کمیسیون فرهنگی شورا مطرح شده است. معتقدیم باید روزی به‌عنوان «روز مشهد» انتخاب شود که تناسب داشته باشد و به مسائل هویتی شهر پیوند بخورد؛ به‌طور‌مثال ولادت امام‌رضا(ع) برای نام‌گذاری روز مشهد، از گزینه‌های مطرح‌شده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس