نسخه پی دی اف

منشأ دردهای انتشاری، گردن است

شیوه ارسال سؤالات به صفحه خانه زندگی
پيامک: ٣٠٠٠٧٢٨٩ ﷯ پیام رسان:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
شهرونــد- دخــتری بیست و سه ساله هستم که چندوقتی است در پاهایم استخوان درد شدیدی احساس می کنم، تاحدی که گاهی گریه می کنم. این احساس درد در خواب بیشتر هم می شود. این درد موقتی است. آزمایش هم که دادم ویتامین D بدنم ۱۲ بود و شروع کردم به مصرف قرص که نتیجه ای نداد. لطفا علتش را بفرمایید و اینکه چه آزمایشی باید بدهم یا به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟
دکتر خسرو شایان، ارتوپد/ چون دردتان دائمی نیست، پس خطرناک نیست و نباید خیلی نگران شوید. میزان ویتامین D بدن شما به شدت کم است و باید به ٣٠ برسد. توصیه می کنم به مدت ١٠هفته و هفته ای یک عدد قرص ویتامین D ۵٠هزار بخورید و بعد دوباره آزمایش بدهید تا سطح ویتامین Dبدنتان سنجیده شود. بعد هم ماهی یک عدد تا یک سال مصرف کنید تا این کمبود شدید جبران شود. درضمن، باید زیرنظر یک ارتوپد هم باشید.
۵۴٨...٠٩١٧- چند هفته است که درد شدیدی در ناحیه کتف، دست، شانه و گردن دارم، به اندازه ای که درد به پشت سرم هم می رسد. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید.
دردهایی که به کتف، دست، شانه و گردن کشیده می شوند، معمولا دردهای انتشاری هستند که منشأ آن ها گردن است و در کسانی که اجسام سنگین بلند می کنند، سرشان را زیاد پایین نگه می دارند یا شب ها متکای بلندی زیر سرشان می گذارند، بیشتر دیده می شود. بنابراین توصیه می کنم از انجام تمام کارهایی که گفته شد، پرهیز کنید و شب ها هم فقط از یک متکای کوچک که گودی گردنتان را پوشش دهد، استفاده کنید. مصرف مسکن های کم خطر هم هر ١٢ساعت یکی بدون تجویز پزشک تا چند روز اشکال ندارد، ولی بعد حتما باید به یک ارتوپد مراجعه کنید تا تصویربرداری انجام دهد و درمان های تخصصی را برایتان شروع کند.
٧۶۶...٠٩١٢- مردی سی و سه ساله هستم. چند وقتی است که استخوان های انگشتان دستم درد می گیرد، به ویژه دست راستم. ممنون می شوم راهنمایی ام کنید.
اطلاعاتی که از خودتان دادید، بسیار کم و سطحی است؛ به طورمثال نگفته اید که انگشتانتان سرد و متورم هم می شوند یا نه؛ یا درد در کدام انگشتانتان بیشتر است. این مشکل در شما می تواند علت های زیادی داشته باشد. به طورمثال دردهایی در دست که یک طرفه است و در انگشت حلقه، وسط و کوچک احساس می شوند، معمولا از عوارض آرتروز گردن است و چون سن شما زیاد نیست، احتمال می دهم که درد مربوط به گردن یا مچ دستتان باشد. در مچ، عصبی قرار دارد که وقتی روی آن فشار زیادی وارد شود انگشتان به ویژه انگشت دوم دست دردناک می شود. این دردها معمولا در شب ها تشدید می شوند. بنابراین لازم است که به یک ارتوپد مراجعه کنید تا برایتان تصویربرداری یا نوار عصبی تجویز کند. با این دو روش، علت اصلی درد مشخص می شود و می توان درمان قطعی را برایتان دنبال کرد.
٧۴٧...٠٩١٩-با سلام. خانم سی ساله ای هستم که چهارسال است استخون درد، پا درد و کمر درد دارم. نمی دانم چه باید بکنم.
اطلاعاتی که درباره خودتان و مشکلتان داده اید، بسیار کم و سطحی است. با وجود این، دادن یک آزمایش عمومی برایتان ضروری است. پس به یک پزشک عمومی مراجعه کنید تا بعد از شرح حال گرفتن برایتان یک آزمایش معمولی بنویسد. نگران نباشید؛ درصورتی که مشکل خاصی وجود داشته باشد، حتما شما را به یک متخصص ارجاع خواهد داد؛ درغیر این صورت درمان های لازم را برایتان تجویز می کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس