نسخه پی دی اف

فلسفه ذهن در کافه‌کتاب

عرض ارادت قلم به امام مهربانی
در آستانه فرارسیدن سالروز شهادت امام رضا(ع) نویسندگان مشهدی گردهم خواهند آمد و متن‌هایی ادبی برای عرض ارادت به حضرت خواهند خواند. امروز سه‌شنبه از ساعت ١٧:٣٠ تا ١٩ قرار است شماری از اهالی ادبیات و هنر مشهد: سعید تشکری، منصور انوری، محمدحسین جعفریان، حمیدرضا سهیلی، سیداحمد میرزاده، سیدعلیرضا مهرداد، علی براتی‌گجوان، جواد نعیمی، مهدی سیم‌ریز، محمد ملتجی، زهرا شعفی، رضا وحید، کورش تشکری، مریم رمضانی، محمود ثابت‌نیا، بتول بادام، ام‌البنین ماهر و طیبه سیدی در کتاب‌فروشی به‌نشر(روبه‌روی باغ ملی) حضور پیدا کنند و متن‌هایی به مناسبت درپیش‌بودن سالروز شهادت امام(ع) قرائت کنند.

﷯ فلسفه ذهن در کافه‌کتاب
کارگاه فلسفه ذهن در کافه‌کتاب آفتاب برگزار می‌شود. این دوره آموزشی قرار است چهارشنبه‌ها از ساعت ١٨ تا ٢٠ ارائه شود و نخستین نشست آن ٢٣آبان خواهد بود. علاقه‌مندان به حوزه فلسفه تا ٢٠آبان مهلت دارند برای حضور در این کارگاه ثبت‌نام کنند. همچنین شماره تلفن ٠٩١۵۴١۴٣٢٠٨ از ساعت ١۵ تا ٢١ پاسخ‌گوی پرسش‌های علاقه‌مندان دراین‌باره است.

﷯ ارتباط انقلاب اسلامی با مبانی فقه
نشست تخصصی تأثیر انقلاب اسلامی در توسعه مبانی فقه با حضور عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
زمان برپایی این برنامه که میهمان آن حجت‌الاسلام علی شفیعی است، سه‌شنبه هفته آینده ٢٢آبان از ساعت ١٠ تا ١١:١۵ و مکان آن سالن اجتماعات مدرسه عالی خواهران است. این نشست را انجمن فقه و معارف اسلامی مدرسه عالی خواهران با همکاری گروه فقه کاربردی پژوهشکده اسلام تمدنی برگزار
می‌کند.
﷯ نگاهی به جنبش‌های افراطی عقیدتی
کتاب «جامعه‌شناسیِ بنیادگرایی» با محوریت شناخت بنیادگرایی و ویژگی‌های مشترک جنبش‌های بنیادگرای دینی
منتشر شد.
به گزارش ایرنا، احسان حمیدی‌زاده در این اثر پژوهشی خود به بررسی در ٣دین ابراهیمی یهودیت، مسیحیت و اسلام
می‌پردازد.
او تلاش می‌کند با بررسی وضعیت رشد و ظهور جنبش‌های بنیادگرا، ویژگی‌های شاخص و متمایز آن‌ها را شناسایی کند تا بتوان مانع تصوری یک‌دست در زمینه این جنبش‌ها شد.
در این کتاب، ٣جنبش «هاردیم» از یهودیت، «اکثریت اخلاقی» از مسیحیت و «طالبان» از اسلام به‌دلیل اثرگذاری آن‌ها در عرصه اجتماعی، انتخاب و بررسی
شده است.
«جامعه‌شناسیِ بنیادگرایی» در ٢۶١صفحه و ٣فصل تدوین و از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وارد بازار نشر شده است.
﷯ برپایی نمایشگاه نقاشی در «ارغوان»
نمایشگاه آثار نقاشی محمدرضا چارقدوزدر نگارخانه ارغوان مشهد افتتاح شد. این نمایشگاه از شنبه ١٢آبان در نگارخانه ارغوان برپا شده است و تا فردا ١۶آبان دایر است. علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت١٠ تا ١٣ و عصرها از ساعت١٧ تا ٢٠، برای بازدید به نگارخانه ارغوان، بین سجاد٢ و ۴ بروند.

﷯ «دارکوب» در شبکه نمایش خانگی
فیلم سینمایی دارکوب، ساخته بهروز شعیبی، کارگردان مشهدی، به شبکه نمایش خانگی آمد. به گزارش شهرآرا، این فیلم که از روز گذشته دردسترس مخاطبان قرار گرفته است، داستان اجتماعی روابط انسانی افراد جامعه را در رودررویی با معضلات اجتماعی و اعتیاد، روایت می‌کند.
این فیلم، نامزد ١٠سیمرغ بلورین ازجمله سیمرغ بلورین بهترین فیلم سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر شده بود که موفق به دریافت دو سیمرغ شد. مهناز افشار و امین حیایی، دو بازیگر مطرح این فیلم هستند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس