نسخه پی دی اف

تشکل قدرتمند، نیاز سینماگران؛ نخستین جلسه اهالی سینما با مدیرکل ارشاد استان برگزار شد

﷯روز گذشته اولین جلسه اهالی سینما با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد. در این جلسه، دغدغه‌های اهالی سینما و هنر مطرح شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تاسیس اتحادیه سینماداران مشهد، برنامه‌ریزی برای جشنواره فیلم فجر و همچنین رقابت سالم بین سینماداران مشهدی برای جذب مخاطب بیشتر اشاره کرد.
دکتر جعفر مروارید، مدیرکل ارشاد خراسان رضوی، با بیان موضوعات و نگرانی‌های سینماداران بر لزوم توزیع عادلانه در بزرگ‌ترین رویداد سینمایی کشور تاکید کرد. به گفته این مقام مسئول، اداره ارشاد خراسان درحال‌حاضر منتظر تصمیمات تهران برای جشنواره فیلم فجر است.
از نظر او، تصمیم‌گیری برای بهتر برگزار شدن جشنواره فیلم فجر با سه ارگان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و حوزه هنری است و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظارت و ارتباط را عهده‌دار است اما در این بین، ارشاد همکاری فزاینده‌ای در این زمینه با شهرداری و حوزه هنری
خواهد داشت.
مروارید بی‌نیازی اصحاب سینما از دولت را امتیازی برای حوزه فرهنگ و هنر دانست و سینما را پیشگام‌تر از سایر صنعت‌های هنری معرفی کرد.
به گفته این مقام مسئول، معضل این روزهای صنعت سینما، نبود تفکر منسجم، ارتباط با جامعه مدنی و تشکلی قدرتمند توسط سینماگران
است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس