نسخه پی دی اف

عرضه لوازم خانگی تقلبی در بازار

﷯از ابتدای اردیبهشت امسال تاکنون، قیمت لوازم خانگی ۶۰تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته، این مسئله باعث شده است تا بسیاری از افراد خرید لوازم خانگی را به تعویق بیندازند همچنین افزایش هزینه‌های تولید باعث شده است تا تولید لوازم خانگی نیز ۵٠‌درصد کاهش یابد و کالاهایی که برای آن‌ها هم اکنون تقاضای مؤثر وجود دارد، کمتر عرضه شوند. این مسائل باعث شد تا برخی سعی کنند با سوءاستفاده از وضعیت فعلی و با توزیع لوازم خانگی تقلبی سودهای کلانی به جیب بزنند.
در‌این‌باره مدیر مرکز اطلاعات لوازم خانگی در گفت‌وگو با ایسنا، از وجود کالاهای تقلبی و غیراصل در بازار لوازم خانگی خبر داد و گفت: افزایش نرخ ارز و کمبود کالا باعث شده است برخی افراد سودجو، دستگاه‌های ایرانی با کیفیت معمولی را در بسته‌بندی برندهای معتبر داخلی یا بین‌المللی در بازار عرضه کنند. مهرداد توریان با بیان اینکه خریداران، شاخصی برای تشخیص اصل یا تقلبی‌بودن این کالاها ندارند، اظهار کرد: در این شرایط بهتر است که خریداران، کالای مورد نظر خود را از نمایندگی‌ شرکت‌های معتبر تهیه کنند.
به گفته وی، افزایش میزان اجاره‌ مغازه‌ها و فروشگاه‌های عرضه لوازم خانگی و رکود بازار باعث شده است برخی مغازه‌داران برای تأمین هزینه‌های خود به فروش کالاهای تقلبی و غیراصل اقدام کنند. بنابراین احتمال فروش این اجناس در مغازه‌هایی که پروانه کسب ندارند، بیشتر است. توریان خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان می‌توانند از طریق سامانه ۱۸۸۲ از اصالت برندهای دارای نمایندگی و شناسنامه و همچنین خدمات پس از فروش برندهای لوازم خانگی مطمئن شوند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس