نسخه پی دی اف

ـــــــــــــــــــ خبر کوتاه ـــــــــــــــــــ

این هفته، فروش بلیت چارتری ممنوع
فروش بلیت چارتری برای تعطیلات آخر هفته ممنوع شد. به گزارش تسنیم، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب گفت: با توجه به افزایش تقاضای سفر در ایام پایانی هفته جاری به مشهد و احتمال بروز سوءاستفاده در نحوه توزیع و فروش بلیت، شرکت‌های هواپیمایی موظف‌اند بر توزیع بلیت‌های خود و نرخ و شرایط فروش بلیت نظارت داشته باشند. رضا جعفرزاده اظهار کرد: با توجه به اینکه آزادسازی نرخ بلیت برای پروازهای برنامه و سیستمی شرکت‌های هواپیمایی صورت پذیرفته، ازاین‌رو هرگونه فروش به صورت چارتری که فاقد شرایط ابطال و تغییر باشد ممنوع است و پیگیری می‌ شود. وی بیان کرد: ضمن اینکه حداکثر نرخ بلیت باید براساس نرخ اعلامی از سوی ایرلاین‌ها باشد و توزیع‌کنندگان بلیت حق هیچ‌گونه افزایش نرخ خارج از نرخ‌هایی اعلامی شرکت‌های هواپیمایی را ندارند. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: مسافران می‌توانند اعتراض و شکایت خود را از طریق سامانه حقوق مسافر به آدرس www.cao.ir اعلام کنند.
٢٠٠ وقف جدید از ابتدای سال در استان
خراسان رضوی همواره در طول تاریخ از سردمداران حوزه وقف بوده است. از همین رهگذر، رقبات و موقوفات زیادی در حوزه‌های مختلف ثبت شده است. به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، تاکنون ٢۴ هزار و ٩٢۴ موقوفه در عرصه‌های مختلف در این استان به ثبت رسیده است. به گزارش شهرآرا،حجت‌الاسلام محمد احمدزاده روز گذشته در نشستی خبری که به مناسبت فرا رسیدن هفته وقف برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون نیز نزدیک به ٢٠٠ وقف جدید در این استان به ثبت رسیده است. وی همچنین به برنامه‌هایی که برای هفته وقف تدارک دیده شده است اشاره کرد و گفت: همایش یاوران وقف در ٢ سطح شهرستانی و استانی با هدف تجلیل از اصحاب وقف و بقاع متبرکه برگزار می‌شود که همایش استانی آن دوشنبه، ٢١ آبان، در تالار همایش‌های نور برپا خواهد شد. احمدزاده با بیان اینکه طی این هفته آثار وقفی استان با همکاری مدیریت شهری مشهد اکران خواهد شد ادامه داد: همچنین در حوزه اطلاع‌رسانی هماهنگی برای بازدید رایگان از کتابخانه و موزه وقف انجام شده است و از ١٩ تا ٢۴ آبان افراد می‌توانند به صورت رایگان از کتابخانه بازدید کنند. وی همچنین با اشاره به ویژه‌برنامه‌های این سازمان برای ایام پایانی ماه صفر اظهارکرد: در این ایام، مراسم رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در ٨١ بقعه متبرکه، اجتماع «لبیک یا رسول‌ا...» در ٢٨ بقعه متبرکه و مراسم شهادت امام رضا(ع) در ٧٠ بقعه متبرکه برگزار می‌شود.
افزایش صادرات از بازارچه‌های مرزی
از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۱۷۴ میلیون دلار انواع کالاها از بازارچه‌های مرزی خراسان رضوی صادر شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری؛ مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: طی هفت‌ماهه امسال ٢۶٧ هزار تن انواع کالاها ‌و نیز فرآورده‌های نفتی از بازارچه‌های مرزی دوغارون و باجگیران صادر شده است.
علی رسولیان افزود‌: این صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۴٣ درصد و از نظر وزنی ١٢٠‌درصد افزایش داشته است. وی اظهار کرد : در این میان بیش از ٣٩ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی از طریق بازارچه‌های دوغارون عرضه شده است که از نظر ارزشی مجموع صادرات نفتی بازارچه‌ها ١٩ میلیون و ٢٣۵ هزار و ٢٧٠ دلار بوده است. به گفته وی‌، عمده کالاهای صادراتی غیر‌نفتی هم شامل مصالح ساختمانی از جمله سیمان‌، لوازم فلزی‌، محصولات کشاورزی‌، مواد غذایی‌، فرش‌، موکت‌، پوشاک و مانند آن بوده است. وی ادامه داد‌: در مجموع ۴۴۶ نفر در ٢بازارچه استان به صورت مستقیم و۶٩۶ نفر هم غیرمستقیم فعالیت می‌کنند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس