نسخه پی دی اف

تمرین خدمت برای ٢۵٠٠ کاروان

میزبانی از ۴٠٠‌هزار زائر پیاده، چهره مشهد را در روزهای پایانی ماه صفر متفاوت‌تر از هر زمان می‌کند. خدمت به این زائران، آبروی شهر است که انتظار می‌رود هر مجموعه‌ای به اندازه توان خودش، در این مسیر قدم بردارد. در‌این‌باره سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان‌رضوی می‌گوید: خدمت به ٢هزارو۵٠٠کاروان زائر پیاده که جمعیتی بیش‌از ۴٠٠ هزار‌نفری را تشکیل می‌دهند، باید در اولویت همه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی باشد.
سیدجواد حسینی معتقد است: رویدادهایی مثل دهه پایانی ماه صفر، حج و اربعین حسینی، نقشی اساسی در اتحاد بین مسلمانان جهان دارند که در‌این‌میان جایگاه مشهد را باید در جهان اسلام تقویت کنیم. وی درباره امنیت زائران پیاده و اهمیت‌دادن به جاده‌هایی که آن‌ها قدم در آن می‌گذارند، می‌گوید: به لحاظ بصری و محتوایی باید این مسیرها مورد‌توجه باشد.
حسینی با اشاره‌به تحقیقی که از زائران پیاده سال‌٩۶ انجام شده، اعلام می‌کند: بیشترین میزان زائران پیاده با ٧۵‌درصد از خراسان‌رضوی و پس‌از آن با ١٩درصد از خراسان شمالی به مشهد مقدس مشرف شده‌اند. همچنین بیشترین تعداد زائران در محدوده سنی ٢٠ تا ۵٠‌سال قرار داشته‌اند که ۶٠‌درصد زائران را به خود اختصاص می‌دهد و از مجموع ۴٠١هزارزائر ۵۴درصد مرد و ۴۶درصد زن بوده‌اند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس