نسخه پی دی اف

رئیس جمهور با اشاره به وحدت و اتحاد موجود در جامعه: تحریم را خواهیم شکست

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن روحانی با تأکید بر اینکه «تحریم را باید به‌خوبی بشکنیم و این کار را خواهیم کرد»، بیان کرد: با کمک مردم و با اتحاد و وحدتی که در جامعه وجود دارد، باید به آمریکایی‌ها با زبان روشن تفهیم کنیم که با زبان زور و فشار و تحریم و تهدید با ملت بزرگ ایران حرف نزنند. باید برای همیشه تاریخ تنبیه شوند. با قلدرمآبی در‌برابر یک ملت بزرگ و با‌سابقه کهن فرهنگی، ایستادن و هر روز بهانه‌ای را درست‌کردن، برای ملت ایران غیرقابل قبول است. به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهور روز گذشته در جلسه معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: امروز کاری که آمریکایی‌ها انجام می‌دهند، صرفاً فشار به مردم است؛ فشار به هیچ جای دیگر نیست. فشاربه مردم و به ملت‌های دیگر و به شرکت‌های دیگر و به دولت‌های دیگر است. امروز تنها ما از سیاست‌های آمریکا عصبانی‌ نیستیم، حتی شرکت‌ها و دولت‌های اروپایی‌ هم از سیاست‌های آمریکا عصبانی هستند.
وی گفت: فکر نمی‌کنم در تاریخ آمریکا کسانی به کاخ سفید آمده باشند که تا این حد، ضدقانون و معاهدات بین‌المللی باشند. من به یاد ندارم. همه آن‌ها تخلفات قانونی داشتند، ولی این‌ها سرآمد تخلفات هستند.
روحانی با بیان اینکه «این ما نیستیم که دلمان می‌خواهد این دوره حکومت آمریکا خیلی کوتاه و کوتاه‌تر شود» تصریح کرد: متحدان اروپایی خودشان در جلسات به خود من می‌گویند که یکی از آرزوهایشان این است. بعد از آن مرتب برای ما پیغام می‌دهند که بیایید با هم مذاکره کنیم. مذاکره برای چه چیزی انجام دهیم؟ شما اول به آن مذاکره‌ای که انجام دادیم و به نتیجه رسیدیم، احترام بگذارید تا زمینه برای مذاکره بعدی درست شود. در همین ایامی که نیویورک بودم، رهبران ۴‌کشور بزرگ، واسطه شده بودند که با رئیس‌جمهور فعلی آمریکا ملاقات کنم، در‌حالی‌که این موضوع نیاز به واسطه و این‌همه پیغام ندارد؛ به تعهدات عمل کنید، با هم صحبت می‌کنیم.
رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: ما برای حرف‌زدن مشکل نداریم، به شرط اینکه طرف ما، طرفی باشد که برای حرف، قول و عهد خودش ارزش قائل باشد. اگر طرف مقابل برای عهد و پیمانش ارزش قائل باشد، حرف‌زدن مشکلی ندارد. آدم می‌تواند بنشیند حرف بزند و به نتیجه برسد.
﷯وی با تأکید بر اینکه در این ماجرا و تخلف اخیر آمریکا، خوشبختانه آمریکایی‌ها از همیشه منزوی‌تر هستند، گفت: شما ببینید الان چند کشور از کار آمریکا حمایت می‌کنند؟ و آن‌هایی عمومی و حقوقی، موفقیت‌های بسیار خوبی به دست آوردیم. که مخالف هستند، چه تعداد هستند؟ ما در بخش سیاسی، افکار

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس