نسخه پی دی اف

سایه‌روشن

محمد‌جواد آذری‌جهرمی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
رژیمی که سابقه‌ آن در به‌کارگیری سلاح سایبری در پرونده‌هایی چون استاکس‌نت مشخص است، این‌بار تلاش داشت به زیرساخت‌های ارتباطی ایران صدمه‌ای وارد کند؛ البته به لطف هوشیاری تیم‌های فنی، دست خالی بازگشت. این اقدام خصمانه را از‌طریق مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم. (توئیتر)

محسن اراکی
عضو هیئت‌رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
بعد‌از نامه آیت‌ا... یزدی، آیت‌ا... شبیری به یکی از بزرگان فرموده‌اند که من ارادت قدیمی به آیت‌ا... یزدی دارم و می‌دانم که ایشان دلسوز انقلاب و دین است و انسان متدینی است و ایشان را قبول دارم. (تسنیم)

عبدالرضا رحمانی‌فضلی
وزیر کشور
امسال تعداد زواری که از مسیر ایران به عتبات رفتند، ۴۷‌درصد افزایش داشته است که نشان می‌دهد این موضوع می‌تواند به تقویت وحدت دنیای اسلام در سطح بالایی بینجامد. برخی چون از اسلام بغض دارند، از انعکاس این مراسم خودداری کردند و برخی دیگر هم صرفا ضعف‌ها را نشان دادند، ولی نگاه رهبری و دولت، تقویت این جریان است که زیربنای اصلی این هدف پدافند غیر‌عامل است. (ایسنا)

محمد‌رضا عارف
رئیس فراکسیون
امید مجلس
رمز موفقیت جریان اصلاح‌طلب در دهه‌۹۰ انسجام و هم‌بستگی بود. اعتمادی که مردم به جریان اصلاح‌طلب کردند و چک سفیدامضایی که به این جریان اصیل سیاسی دادند، باید با عملکرد خوب ما در دولت، مجلس و شورای شهر، پاسخ این اعتماد را دریافت کنند. مردم باید نتیجه اعتماد خود به اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس و شورای شهر به‌ویژه در تغییر مدیریت شهری را ببینند. (ایسنا)

سید‌رضا اکرمی
نماینده ادوار مجلس
واقعا کشور ما در موقعیت حساسی قرار گرفته است که اگر قرار باشد از این وضعیت عبور کنیم جز با اتحاد نمی توانیم از این مرحله عبور کنیم. برخی از شرایط و مسائل درک دارند و می‌دانند در چنین مواقعی چه چیزی باید بگویند و چه چیزی نباید مطرح شود؛ برخی هم، علاوه‌بر درک، درد جامعه و کشور را هم می‌دانند و آن را لمس می‌کنند و به‌دنبال تدبیری هستند تا با توسل به آن، جامعه از سختی‌های امروز عبور کند. اما متأسفانه افرادی هم هستند که نه درد دارند و نه درک؛ به‌همین‌دلیل به‌دنبال حاشیه‌سازی هستند. (خبرآنلاین)

رضا رحمانی
وزیر صنعت،
معدن و تجارت
بدون تردید یک شفاف‌سازی اصولی انجام خواهیم داد تا مردم به‌خوبی در جریان امور و آنچه در وزارتخانه می‌گذرد، قرار گیرند. اگر دولت الکترونیک و سیستم‌های مکانیزه را در کشور توسعه دهیم، قطعا فساد کاهش پیدا خواهد کرد و در‌مقابل خدمت‌رسانی به مردم افزایش پیدا می‌کند. (ایلنا)

حسین انصاری‌راد
رئیس کمیسیون اصل٩٠ مجلس ششم
خودسرها در ۴٠‌سال گذشته همواره وجود داشته و همواره به‌شکلی رفتار کرده‌اند که برخلاف منافع ملی بوده است. با‌وجوداین ما هنوز پس‌از ۴٠‌سال موفق نشده‌ایم خودسرها را مهار و کنترل کنیم و این افراد هنوز در فضای سیاسی کشور جولان می‌دهند. این افراد به شخصیت‌های سیاسی بی‌احترامی می‌کنند؛ برای مثال در حرم حضرت‌رضا(ع) به‌طرف آقای ناطق‌نوری که در حال سخنرانی بودند، اشیا پرتاب کردند. به‌نظر می‌رسد این افراد، خود را دارای پشتوانه قوی احساس می‌کنند که با چنین صراحتی سخن می‌گویند. به‌نظر من این یک بیماری مزمن و خطرناک است که برخی می‌خواهند با تهدید و ارعاب، مدیریت کشور را تحت‌الشعاع قرار بدهند. (آرمان امروز)
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس