نسخه پی دی اف

ماجرای یک سرقت بهداشتی! گوشواره های دانش آموزان دختر یکی از مدارس مشهد در سرویس بهداشتی به سرقت رفت

﷯پس از گذشت چندروز از سرقت گوشواره‌های دانش‌آموزان دختر یکی از مدارس مشهد، مدیرکل آموزش و پرورش ضمن تأیید این موضوع جزئیات این پرونده را تشریح کرد.
به گزارش شهرآرا، روز یکشنبه دانش‌آموزان دختر یک دبستان در بولوار مطهری شمالی، وحشت‌زده به مسئولان این مدرسه اعلام کردند که خانمی گوشواره‌هایشان را باز کرده و از مدرسه خارج شده است، که تلاش مسئولان مدرسه برای شناسایی متهم بی‌نتیجه ماند.ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که به گفته والدین یکی از دانش‌آموزان این مدرسه، ٢دختربچه به سرویس بهداشتی می‌روند و خانمی جوان جلوی این دختربچه‌ها را می‌گیرد و خود را مسئول بهداشت معرفی می‌کند.زن جوان به بهانه بررسی موهای دختربچه‌ها برای مبتلا نشدن به شپش که این روزها بسیار شایع است و عمده مشکل در نگهداری حیوانات خانگی در مشهد و رعایت نکردن اصولی بهداشت در برخی مدارس است، مقنعه‌های این کودکان را درمی‌آورد و به چکاپ موهای این دختربچه‌ها اقدام می‌کند.
این فرد بعد از بررسی ظاهری موهای سر این دانش‌آموزان، به باز کردن گوشواره‌های این دختربچه‌ها اقدام می‌کند که با اعتراض بچه‌ها مواجه می‌شود. زن جوان مدعی می‌شود برای بهداشت آن‌ها لازم است که گوشواره‌هایشان را درآورد و آن‌ها را به زودی تحویل خانم مدیر می‌دهد.
اما زن جوان پس از بیرون آمدن از سرویس بهداشتی در مقابل چشمان حیران این دانش‌آموزان، به جای رفتن به دفتر، از مدرسه خارج می‌شود.
تأیید سرقتz
قاسم‌علی خدابنده، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی روز گذشته در گفت‌و‌گو با شهرآرا ضمن تأیید این خبر اعلام کرد: تنها از یک دانش‌آموز این مدرسه سرقت شده و سارق خانمی جوان بوده که به عنوان مادر دانش‌آموز وارد مدرسه شده و در سرویس بهداشتی مخفی شده و با حضور دانش‌آموزان به سرقت اقدام کرده است.این توضیحات درحالی ارائه شد که والدین دانش‌آموزان درباره نحوه ورود این فرد به مدرسه مدعی هستند، این مرکز آموزشی فاقد نگهبان جلوی در بوده و در مدرسه همیشه باز است و این سارق نیز با سوءاستفاده از این وضعیت، وارد مدرسه و در سرویس‌های بهداشتی مخفی شده است.
درهای مدارس همیشه بسته استz
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی در پاسخ به این انتقاد که درهای برخی مدارس و همچنین این مدرسه ابتدایی در ساعات حضور دانش‌آموزان باز است و هیچ نظارتی به حراست از دانش‌آموزان انجام نمی‌گیرد، بیان کرد: اصلا به این شکل نیست که در یک مدرسه هنگام حضور دانش‌آموزان باز
باشد.
قاسم‌علی خدابنده ادامه داد: هر مجموعه‌ای یک بابای مدرسه دارد که یکی از وظایفش همین است که درهای مدرسه را باز و بسته کند، اگر قصوری هم وجود دارد باید والدین به مسئولان مدارس اطلاع دهند و اگر به نتیجه نرسید شکایت خود را به آموزش و پرورش اعلام کنند.
وی با تأکید بر اینکه این سارق با عنوان ولی یکی از دانش‌آموزان وارد مدرسه شده و هنگام خارج شدن خودش را در سرویس‌بهداشتی مخفی کرده است، گفت: ما خودمان را موظف می‌دانیم که باید در مدارس محیطی امن ایجاد شود تا به تحصیل دانش‌آموزان لطمه‌ای وارد نشود.
ورود حراست به پروندهz
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی با تأکید بر پیگیر‌ی این پرونده تا رسیدن به نتیجه لازم بیان کرد: از زمانی که این موضوع اعلام شده بلافاصله پرونده‌ای در حراست آموزش و پرورش تشکیل شده است و اقدام لازم برای شناسایی و دستگیری متهم با همکاری عوامل انتظامی آغاز شده است.

اگر چه این پرونده به ظاهر ساده مطمئنا با حس مسئولیت بیشتر مدیران مدارس حل و فصل شدنی است، اما اگر این بی‌دقتی به حوادثی همچون حادثه تجاوز به کودکان یک مدرسه در اصفهان که این‌روزها سرو‌صدای زیادی به راه انداخته منجر می‌شد، قطعا به راحتی نمی‌شد این پرونده را جمع کرد..

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس