نسخه پی دی اف

سایه‌روشن

محمود واعظی
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور
گروهی هر زمانی‌که دولت توفیقی به دست می‌آورد، بلافاصله یک یا چند حاشیه را مطرح می‌کنند. ما در دولت قصد نداریم وارد میدان بازی‌ای که این‌ها می‌خواهند برای دولت ایجاد کنند، شویم. اولا امروز وقت کار است و همه باید کار کنیم. دوم اینکه با این همه دشمن،‌ گرفتاری و مشکلات داخلی، مسائل حاشیه‌ای را کنار بگذاریم و از دیگران هم بخواهیم وارد نشوند. آقای رئیس‌جمهور از تمامی مشاوران و وزرای خود خواستند که به زیر‌مجموعه‌هایشان اعلام کنند امروز زمانی است که باید به‌دنبال وحدت،‌ همدلی و انسجام باشند. (ایلنا)
رمضان شریف
سخن‌گوی سپاه
به‌کارگیری پهپادهای نیروی هوافضای سپاه به‌منظور رصد و شناسایی مسیرهای سیل و تجمع آب در مناطق خطر‌آفرین و ارائه اطلاعات به‌صورت دقیق و بیست‌و‌چهارساعته به واحدهای مهندسی و ستادهای بحران استان‌ها برای اولین‌بار در‌جریان سیل اخیر، تجربه‌ای بسیار موفق و راهگشا بود. چهار فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه نیز با انجام ۱۲۰‌سورتی پرواز، امدادرسانی و جابه‌جایی سیل‌زدگان و لوازم و تجهیزات را به انجام رسانده و  هواپیماهای فوق‌سنگین ایلوشین سپاه حداقل در هشت‌نوبت، بیش‌از ۲۰۰‌تن کالای موردنیاز سیل‌زدگان را به استان خوزستان منتقل کرده‌اند. (سپاه‌نیوز)
غلامرضا انصاری
فعال سیاسی اصلاح‌طلب
با‌توجه‌به طرحی که نمایندگان محترم مجلس برای تأسیس وزارت بازرگانی ارائه دادند، بازنگری در ساختار اجرایی کشور و چابک‌سازی سازمان اداری ازجمله اولویت‌هایی است که می‌تواند مشکلات فعلی را مدیریت کند. ما در حوزه توزیع و نظارت در بازار مشکل داریم؛ نگاه علمی به حوزه اجتماعی و احیای سازمان ملی رفاه اجتماعی و تجمیع واحدها و نهادهای متعدد متداخل در هم می‌تواند بخشی از مشکلات ما را در حوزه آسیب‌های اجتماعی سامان دهد. (ایسنا)
علیرضا سلیمی
نماینده مجلس شورای اسلامی
دولت باید توضیح دهد که چرا با پیشنهاد مجلس برای تشکیل وزارت آب و محیط زیست مخالفت کرد؛ چرا‌که این مسئله منشأ بسیاری از مشکلات پیش‌آمده است و دولت باید با تشکیل این وزارتخانه موافقت می‌کرد. پرداخت خسارت‌های مردم باید به‌صورت جدی باشد. با مردم شوخی نکنید؛ چرا‌که آنان همه مایملک خود را از دست داده‌اند و پرداخت ٣میلیون و ۵میلیون‌تومان مشکلات آن‌ها را حل نمی‌کند. (فارس)
محسن هاشمی
رئیس شورای اسلامی شهر تهران
اقدام بی‌سابقه و فاقد توجیه دولت ایالات متحده علیه سپاه مانند شمشیری دولبه عمل کرده است و فعالیت‌های نظامی و اطلاعاتی آمریکا در سراسر جهان به‌ویژه خاورمیانه را نیز می‌تواند به‌عنوان مصادیق تروریسم دولتی شامل شود. این اقدامات شتاب‌زده در‌راستای طرح مثلث عبری، عربی و افراطی در آمریکا صورت می‌گیرد و نتیجه آن، تعمیق وحدت ملی و همبستگی بیشتر جریانات سیاسی داخلی در دفاع از منابع ملی است و باید پاسخ آن با اقتدار توأم با هوشیاری و عقلانیت داده شود. (تسنیم)
عباس عبدی
فعال سیاسی
﷯ بنیان وحدت نباید براساس امور سلبی و دشمنی خارجی باشد و باید براساس امور ایجابی و تفاهم در امور داخلی خودمان صورت گیرد. نیروهایی که به‌دنبال چنین وحدتی هستند، به این نکته فکر کنند، وگرنه تشدید کردن دشمن خارجی و از آن طرف، ایجاد وحدت در‌میان نیروها، امری بن‌بست می‌رسد. (اعتماد‌آنلاین) کاملا صوری خواهد بود که دیر یا زود به
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس